"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
video 1. oktoobrist sõidavad Tallinnas taas kõik trammiliinid - sõitmist jätkab ka liin nr 6 Kopli-Tondi (1)
28. september 2023
Pühapäevast sõidavad Tallinnas kõik trammiliinid. Foto: Sergei Zjuganov / TLT

Alates pühapäevast, 1. oktoobrist, sõidavad Tallinnas taas kõik trammiliinid ning lisaks traditsioonilistele Kadriorg-Tondi, Lasnamäe-Tondi, Kadriorg-Kopli ja Lasnamäe-Kopli suundadele jätkab sõitmist ka liin nr 6 – Kopli-Tondi, mis pandi käiku Vanasadama trammiliini ehituse tõttu seiskunud Kadrioru ja Lasnamäe suunaliste liinide asendusena.

Tallinna Linnatranspordi Aktsiaseltsi juhatuse liikme Kaido Padari sõnul on eelolevat pühapäeva pikalt oodanud nii Tallinna ladusa trammiühendusega harjunud ühistranspordikasutajad kui ka TLT sõidukijuhid.

„Meie inimeste jaoks tähendab trammiliikluse täiemahuline avamine, et üks keerulisemaid aegu Tallinna ühistranspordis hakkab lõpule jõudma ning saame edaspidi keskenduda mitte sellele, kuidas väljakutsuvates liiklusoludes ja ummikutes parimal viisil hakkama saada, vaid eelkõige võimalustele, kuidas veelgi parandada meie poolt pakutava ühistranspordi kvaliteeti ja kättesaadavust,“ selgitas Padar.

2023. aasta on seni olnud Tallinnas ühistransporditeenust pakkuvale ettevõttele väljakutseterohke. Seoses Vanasadama trammiliini ehitusega kaasnenud trammiliinide ning tänavate sulgemisega, on tulnud tegeleda nii trammi- kui bussiliikluse korduvate ümberkorraldustega, pannes sealjuures rõhku, et kaetud saaksid tallinlaste vajadused ühistranspordi igapäevasel kasutamisel. Samal ajal on toimunud TLT ümberstruktureerimine klassikalisest veondusettevõttest sõitjate teenindusele keskendunud kaasaegseks erinevate ühistranspordiliikide kompetentse koondavaks katusorganisatsiooniks. Ettevõtte suutlikkus pakkuda läbi suve kõigile raskustele vaatamata linlaste poolt hinnatud transporditeenust, kinnitab, et läbiviidud uuendused on end õigustanud.

Trammiteedel tehti hooldustöid

Kaido Padari kinnitusel on kogu TLT elektritranspordi suund 1. oktoobri täiemahuliseks käivitamiseks valmis. „Oleme kasutanud trammiliinide sulgemise aega tehnika korrastamiseks. Viisime kogu 42 kilomeetrise rööbastee ulatuses läbi trammiteede auditi, mille tulemusel selgitati välja selle seisund ning enam tähelepanu nõudvatel lõikudel tehti trammiliikluse täiemahuliseks avamiseks vajalikud hooldustööd. Samuti said suvise hõredama trammiliikluse ajal kõik meie trammijuhid korralise puhkuse ning võimaldasime neil läbida erinevaid koolitusi, mille tulemusel on inimesed valmis asuma oma ülesandeid uue jõuga täitma,“ loetles Padar ettevalmistusi trammiliikluse täiemahuliseks avamiseks.

Tallinna Linnatranspordi Aktsiaseltsi enam kui 500 ühissõidukit läbisid läinud aastal ligi 36 miljonit liinikilomeetrit, teenindades üle 100 miljoni reisija. Trammiteede täiemahuline avamine, Vanasadama trammisuuna lisandumine ning ühistranspordi muutumine mugavamaks ja toimekindlamaks, tänu nii uute trammide kui ka keskkonnasõbralike busside lisandumisele, loob eeldused, et ühistranspordi kasutajate arv püsib lähiaastatel Tallinnas selges tõusutrendis.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

?
28. sept. 2023 20:41
pildil Lennujaam ? kas Lennujaama ka ?