"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Harku järve kogukonnasaunad ja taliujumise bassein alustavad sügis-talvist hooaega (0)
29. september 2023
Kogukonnasaunad Harku järve ääres. Foto: Haabersti LOV

Alates 1. oktoobrist muutub Harku järve kogukonnasaunade kasutamise kord. Oktoobrist maini saavad saunu ja välibasseini kasutada taliujujad ning neid on võimalik kõikidel saunahuvilistel broneerida.  

Haabersti linnaosavanem Oleg Siljanov sõnas, et Harku järve iglusaunad ja taliujumise bassein alustavad esimest sügis-talvist hooaega. „Kaasava eelarve projekti raames loodud kogukonnasaunad olid avamise hetkest tasuta kõigile huvilistele. Oktoobrist muutub aga saunade kasutamise kord. Taliujujad saavad jätkuvalt nautida talisuplemist ja saunu neile sobival ajal. Kõik teised saunahuvilised peavad saunu ette broneerima,“ selgitas linnaosavanem ning lisas, et Harku järve vesi on hetkel ligi kümme kraadi, seega on taliujujatel paras aeg uus hooaeg avada.

Üks kogukonnasaunade ja taliujumiseks mõeldud koha rajamise idee autoritest, Liisa Reitel, ütles, et talisuplus ja keha külma vette kastmine aitavad tugevdada organismi vastupanuvõimet stressile ja erinevatele patogeenidele. „Looduskaunis koht otse kodu lävepakul pakub vaheldust argipäevale, kus saab nautida ka saunamõnusid. Selleks tuleb avaldada soov astuda mõni sobiva taliujujate klubi liikmeks,“ märkis ta.

Harku taliujumise etapp

Juba 21. oktoobril toimub Harku järve väliujulas teist aastat järjest Harku taliujumise etapp, mis on eelvõistlus 1. ja 2. detsembril Admiraliteedi basseinis toimuvale taliujumise festivalile – Iceswim Festival. See on suurepärane võimalus tulla kohale, vaadata ning oma võimeid proovile panna. Peale ujumisetappi saavad kõik osalejad kasutada ka Harku järve kogukonnasaunu. Taliujumise festivali juhend ja registreerimisinfo on leitavad: https://bit.ly/469FYJ9

Harku järve kogukonnasaunade kasutamine sügis-talvisel ajal

Broneeringuid saab teha ainult e-posti teel, kirjutades aadressile liina.kaev@tallinnlv.ee. Broneering tuleb esitada tööpäevadel. Ühe broneeringu pikkus on kuni 3 tundi. Kui tekib soov sauna kasutada, soovitame broneering võimalikult varakult teha. Kuna tegu on kogukonnasaunaga, peavad enamus saunade kasutamisega ja koristamisega seotud funktsioonid olema inimeste enda täita, alates kütmisest kuni koristamiseni. Kuna on tegu kütmisega, tuleb kindlasti pöörata tähelepanu tuleohutusele. Saunades on näiteks suitsetamine ja alkoholi tarbimine keelatud. Saunade kasutamine on omavastutusel ja täpsem kasutuseeskiri ning broneerimisjuhend on olemas saunades kohapeal.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.