"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Trammid ärkasid ellu: Kõik liinid sõidavad taas, jätkab ka 6. liin (1)
02. oktoober 2023
Tondile saab praegu nii nr 3 kui ka 6 trammiga. Foto: Ksenija Kurs

Linlased saavad taas sõita oma harjumuspärastel marsruutidel, sest kõige keerukam aeg liikluses on läbi.

Oktoobrist sõidavad Tallinnas taas kõigi liinide trammid. Lisaks traditsioonilistele Kadriorg-Tondi, Lasnamäe-Tondi, Kadriorg-Kopli ja Lasnamäe-Kopli suunale jätkab liin nr 6 Kopli-Tondi, mis pandi käiku Vanasadama trammiliini ehituse tõttu seiskunud Kadrioru ja Lasnamäe suunaliste liinide asendusena.

Linlase Aive arvates on seda liini vaja. “Inimesed sõidavad paljudesse kohtadesse ja seetõttu on võimalikult suur liinivalik hea,” leidis ta.

Abilinnapea Vladimir Sveti sõnul tähendab 1. ja 3. liini trammide naasmine, et oktoobris tekib meil ebatavaline olukord, kus käigus on korraga viis trammiliini. “Tahame näha, et kui ülejäänud trammiliinid on tagasi, siis kas inimesed eelistavad endiselt sõita ka 6. liini trammiga,” märkis ta.  “Seejärel saame otsustada, mis me sellega edasi teeme.”

Nuputamist vajanud olukord

Tallinna linnatranspordi aktsiaseltsi (TLT) juhatuse liikme Kaido Padari sõnul on liinide taastumist pikalt oodanud nii linnas ladusa trammiühendusega harjunud inimesed kui ka TLT sõidukijuhid. “Üks keerulisemaid aegu Tallinna ühistranspordis hakkab lõpule jõudma,” nentis Padar. “Saame edaspidi keskenduda mitte sellele, kuidas väljakutsuvates liiklusoludes ja ummikutes parimal viisil hakkama saada, vaid eelkõige võimalustele, kuidas veelgi parandada meie pakutava ühistranspordi kvaliteeti ja kättesaadavust.”

Vanasadama trammiliini ehitus tõi kaasa trammi- ja bussiliikluse korduvad ümberkorraldused. “Seejuures arvestasime, et tallinlaste vajadused ühistranspordi igapäevasel kasutamisel kaetud saaksid,” märkis Padar. “Samal ajal muudame TLT klassikalisest veondusettevõttest sõitjate teenindusele keskendunud nüüdisaegseks organisatsiooniks. Ettevõtte suutlikkus pakkuda suvi läbi kõigile raskustele vaatamata linlaste poolt hinnatud transporditeenust, kinnitab et uuendused on end õigustanud.”

Remondiaeg raisku ei läinud

Padari kinnitusel on kogu TLT elektritransport jälle täielikult töös. “Oleme kasutanud trammiliinide sulgemise aega tehnika korrastamiseks,” rääkis ta. “Korraldasime kogu 42-kilomeetrise rööbastee ulatuses auditi, mille tulemusel selgitasime välja trammiteede seisundi, samuti hooldasime enam tähelepanu nõudvaid lõike. Suvise hõredama trammiliikluse ajal said kõik meie trammijuhid korralise puhkuse ning korraldasime koolitusi. Selle tulemusel on inimesed valmis asuma oma ülesandeid uue jõuga täitma,” loetles Padar.

TLT enam kui 500 ühissõidukit läbisid läinud aastal ligi 36 miljonit liinikilomeetrit, teenindades üle 100 miljoni reisija. “Ühistranpordi uuendamine aitab kaasa, et sellega sõitmine püsiks Tallinnas selges tõusutrendis,” märkis Svet.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

OLESJA PODLESNAJA RAHASTAMINE
4. okt. 2023 16:29
OLESJA PODLESNAJA RAHASTAMINE Tere kõigile Suur tänu Jumalale OLESJA PODLESNAJA minu teele tagasi toomise eest. Kõigi oma rahaliste vajaduste või rahaliste raskuste korral võtke lihtsalt ühendust selle imelise naise OLESJA PODLESNAJAGA ja jääte igati rahule. See suurepärane naine on mind just aidanud väikese summaga 30 000 € ja see on minu jaoks enam kui piisav. Ta on südamega naine, tänu sellele imelisele naisele sain ma oma elatustaset ja võlga tõsta. Kui vajate väikelaenu, võtke nendega ühendust ja te ei pea pettuma. E-post: olesjapodlesnaja198@gmail.com AITÄH MÄRGE Kui te pole EESTIST, siis hoidke eemale.