"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
GALERII Supergraafika muutis Haabersti alajaamade seinad kunstiteoseks (3)
03. oktoober 2023
Supergraafika Haaberstis. Foto: Haabersti LOV

Haabersti linnaosa tellimusel on tänavu seinamaalingutega kaetud kuus elektrialajaama, mis asuvad aadressidel Rannamõisa tee 14k, Õismäe tee 78a, Õismäe tee 122e, Õismäe tee 100e, Õismäe tee 117e ja Astangu 44e.

Haabersti linnaosa vanem Oleg Siljanov sõnas, et linnaosavalitsuse eesmärk on värskendada suhteliselt amortiseerunud alajaamahoonete välisilmet, muutes neid grafitikunsti abil stiililiselt ja temaatiliselt ühtseks ning esteetiliselt kauniks.

„Hoone seinte katmine grafitikunstiga annab tänavakunstnikele võimaluse rakendada oma loomingulisust ja joonistusoskusi legaalselt grafitikunsti harrastamiseks. Tänu seinamaalingu heale mõjule kogukonnas kasvab nii elukeskkonna kui ka kinnisvara väärtus,” lisas linnaosavanem. „Sel aastal keskenduti teemavalikus Haabersti olulistele looduskaunistele kohtadele ja põllulilledele, mis on seotud Õismäe asumis olevate rajatistega,” selgitas Siljanov ning lisas, et eelmisel aastal kaeti Haabersti linnaosas seinamaalingutega kolm alajaama.

Vaata galeriid (12)

Kunstiühendus Colorees MTÜ kunstnikud Vahur Agar ja Helena Hanni sõnasid, et nende jaoks oli seinamaalingute loomine põnev, kuid mitte lihtne väljakutse. Näiteks üheks takistuseks oli alajaamade juures pargitud autod. „Ideid seinamaalingute jaoks andis etteantud teema vastavalt asukohale ja uurisime ka Haabersti erinevaid paiku ning pilte eri aegadel. Piltidel olev loodus, maastikud ja asukohad on maalitud Haabersti piirkonnast inspireeritult. Samuti maalisime vana trolli ja bussi vastavalt Õismäel kunagi ringi sõitnud ühistranspordile. Trolli ja sõiduki numbrid on samad, mis kunagi seal ringi liikusid. Lisaks saime teada, et tolleaegne juht elab praegu samas piirkonnas, kus maaling asub. Ta tuli meid tervitama,” jagasid kunstnikud oma muljeid.

Alajaamade supergraafikaga kaunistamist finantseeriti riigieelarve regionaalsetest investeeringutest. Elektrialajaamade seintele supergraafika loomist toetas Riigikogu Keskerakonna fraktsioon 20 000 euroga. Töid teostasid Minty Shrimp OÜ (Astangu 44e, Õismäe tee 100e, Õismäe tee 117e) ning Kunstiühendus Colorees MTÜ

(Rannamõisa tee 14k, Õismäe tee 78a, Õismäe tee 122e).

Elektrialajaamade seintele supergraafika loomise kogumaksumuseks kujunes 21 600 eurot.

Kommentaarid (3)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

lugeja
6. okt. 2023 11:23
Kui kaunid pildid, tõesti uhkelt kaunid pildid.
OLESJA PODLESNAJA RAHASTAMINE
4. okt. 2023 16:24
OLESJA PODLESNAJA RAHASTAMINE Tere kõigile Suur tänu Jumalale OLESJA PODLESNAJA minu teele tagasi toomise eest. Kõigi oma rahaliste vajaduste või rahaliste raskuste korral võtke lihtsalt ühendust selle imelise naise OLESJA PODLESNAJAGA ja jääte igati rahule. See suurepärane naine on mind just aidanud väikese summaga 30 000 € ja see on minu jaoks enam kui piisav. Ta on südamega naine, tänu sellele imelisele naisele sain ma oma elatustaset ja võlga tõsta. Kui vajate väikelaenu, võtke nendega ühendust ja te ei pea pettuma. E-post: olesjapodlesnaja198@gmail.com AITÄH MÄRGE Kui te pole EESTIST, siis hoidke eemale.
meister
4. okt. 2023 13:58
Iga värvitud pind ei ole automaatselt kunstiteos.