"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Alanud on kandideerimine Tallinna noortevolikogu uude koosseisu (0)
08. oktoober 2023
tallinn.ee

Pealinna noored saavad alates esmaspäevast esitada avaldusi Tallinna noortevolikokku kandideerimiseks.

Avalduste vastuvõtmine lõpeb 22. oktoobril ja valimised toimuvad 13.-19. novembril.

Lnnavolikogu esimees Maris Sild julgustab noori kandideerima, sest tööpõld on lai ning võimalus olulisi muutusi luua ja kogemust saada sealjuures suur.

“Tallinna noortevolikogu on nõuandev osaluskogu, kuhu kuuluvad pealinna noored,” sõnas Sild. “Volikogus arutatakse noori puudutavaid küsimusi, et teha linnavolikogule ja linnavalitsusele nende huve ja vajadusi arvestavaid ettepanekuid. Samuti tutvustab ning edendab osaluskogu demokraatia põhimõtteid ning korraldab noorte teadlikkuse ja aktiivsuse tõstmiseks koolitusi ja sündmusi. Lisaks tehakse koostööd erinevate organisatsioonidega ning esindatakse Tallinna noori maakondlikel, riiklikel või rahvusvahelistel üritustel. Olen olnud Tallinna noortevolikogu esimeste koosseisude liige, seetõttu tean, kui väärtusliku kogemuse see edasiseks annab.”

Tallinna abilinnapea Andrei Kante rõhutas, et noorte osalemine neid puudutavate otsuste tegemisel ja elukeskkonna kujundamisel on oluline sidusa ühiskonna arenguks.

“Noorte kaasamine otsustusprotsessidesse aitab kujundada aktiivseid ja oma kodukohast ning riigist hoolivaid kodanikke. Noortevolikogus osalemine annab noortele võimaluse esindada oma eakaaslasi, osaleda neid mõjutavate küsimuste aruteludes ja aidata kaasa linnaelu korraldamisel. Samuti aitab see suurendada teadlikkust demokraatia põhimõtetest ja kodanikuaktiivsusest,“ lisas Kante.

Noortevolikogusse saab kandideerida 14-21aastane noor, kelle elukoht on rahvastikuregistri andmetel Tallinna linn. Kandideerida saab enda rahvastikuregistrisse kantud elukoha järgses linnaosas.

Kandideerimiseks tuleb esitada Tallinna haridusametile kandideerimisavaldus ja motivatsioonikiri, mis sisaldab omapoolset nägemust tööst noortevolikogus. Kandideerimise tähtaeg on 22. oktoober kell 23.59, dokumendid tuleb esitada e-posti aadressile noortevolikoguvalimised@tallinnlv.ee . Seejärel tutvustatakse kandidaate avalikkusele.

Hääletamine toimub 13.-19. novembrini veebikeskkonna taotlen.tallinn.ee vahendusel, kuhu tuleb sisse logida riigi autentimisteenuse TARA abil. Hääletaja saab end autentida nii ID-kaardi, mobiil-ID, smart-ID kui ka välisriigi kasutajana. Igal valijal on üks hääl. Hääletada saab enda rahvastikuregistrisse kantud elukoha järgses linnaosas kandideeriva kandidaadi poolt. Hääletada saavad noored vanuses 14-21 aastat.

Valimistulemused kinnitab valimiskomisjon 20. novembril. Valimiskomisjoni kuuluvad Tallinna haridusameti, Tallinna strateegiakeskuse, Tallinna linnavolikogu kantselei, Tallinna linnakantselei ja noorte esindaja. Noortevolikogu põhimääruse kohaselt valitakse volikokku liikmeid linnaosapõhiselt, et tagada noorte laiapõhjaline kaasatus ja eri piirkondade noorte esindatus. Kokku valitakse noortevolikogusse 26 liiget, kelle volitused kehtivad kaks aastat. Mandaadid jaotatakse linnaosas elavate noorte arvu alusel. Valimistulemused avaldatakse 21. novembril.

Lisainfot noortevolikogu valimiste kohta leiab Tallinna veebilehelt.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.