"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VIDEO Linnamuuseum korraldab ajaloolisi trammi- ja trollituure (0)
09. oktoober 2023
Ajalooline troll. Foto: Meeli Küttim / Tallinna Linnamuuseum

Tallinna Linnamuuseum pakub igakuiseid erimarsruudil ajalooekskursioone linnatranspordiga. Juba menukaks osutunud trammituurid kulgevad läbi südalinna Koplisse ja tagasi, Mustamäe ajalugu tutvustatakse trollituuridega.

Ekskursioonidega teeb muuseum nähtavaks kunagiste linlaste lood, räägib muutunud linnakultuurist ja virgutab ka mõtlema tulevikulinnast. Linnatranspordiga koostöös sündivad programmid aitavad paremini mõista linna minevikku ja arengut.

Mustamäed tutvustava trollituuri teekonnal räägivad linnakeskkonna ajaloost ja nüüdisajast näituse „Mustamäe. Kas unistuste linn?“ kuraatorid, arhitektuuriajaloolane Karin Paulus ning Tallinna Linnamuuseumi giid-kuraator Denis Jatsenko. Reisil tuleb ka  jutuks, millest unistasid linna planeerijad ja millest need, kes siia korteri said.

Ajalootrolli avareisil 4. oktoobril osales ka Mustamäe linnaosa vanem Aivar Riisalu, kes tunnistas, et kuulis siin Mustamäest mõndagi uut ja huvitavat. Riisalu tõi välja, et just Mustamäe vastab elamisväärse linna tunnuseks saanud 15 minuti linna kontseptsioonile, kus kõik eluks vajalikud teenused saab elanik kätte 15 minuti raadiuses. „Inimene võib Mustamäel elada ja töötada terve elu. Sündida ta siin küll ei saa, aga kõik teised eluks vajalikud teenused on linnaosas kättesaadavad. Siin on tipptasemel meditsiinikeskused ja rahvusvaheliselt hinnatud teadus- ja kõrghariduslinnak.“

Ajalooreisid liiguvad laupäeviti erigraafiku ja -marsruudi kohaselt. Kohtade arv grupis on piiratud ja tuurile pääseb vaid ette ostetud piletiga.

Järgmine trollituur toimub 14. oktoobril, trammituur 11. novembril. Pileti saab osta muuseumi kodulehelt.

Koostöös Tallinna linnatranspordiga sündinud trammituuridel trammipargist Koplisse ja tagasi räägivad giidid värvikaid lugusid pealinna südame ja mereääre minevikust. Ikka seotuna sellega, mis trammiaknast parasjagu paista on. Tramm on pealinna vanim ühistranspordivahend, mille ajalugu Tallinnas ulatub tagasi 1888. aastasse – just siis alustas tööd linna esimene hobutrammiliin marsruudil Vanaturu kael – Kadriorg. Trammituuridest lähemalt saab samuti lugeda muuseumi kodulehelt.

Trolli- ja trammiekskursioonid toimuvad programmi „Tallinn – Euroopa Roheline Pealinn“ toetuseks ja kutsuvad linlasi kasutama ühistransporti. Ekskursioonid on sündinud koostöös Tallinna Linnatranspordi ASi, Tallinna Kultuuri- ja Spordiameti, samuti Tallinna linnavalitsuse ja Mustamäe linnaosa valitsusega.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.