"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Peatu, vaata, veendu! Õpilaste ohutu liiklemise projektile registreerus rekordarv osalejaid – ligi 6000 õpilast (0)
11. oktoober 2023
Raudtee ületuskoht Tallinnas Veerenni tänaval. Foto: Albert Truuväärt

Sel õppeaastal registreerus 5. klasside õpilastele suunatud projekti „Peatu, vaata, veendu!” rekordarv osalejaid – 180 kooli ehk ligi 6000 õpilast.

Projekti eesmärk on juhtida õpilaste tähelepanu sõidutee ületamise ohutusele reguleerimata ülekäiguradadel ja raudtee ületamise ohutusele raudteeületuskohtades.

„Meie liiklusohutuse projektiga on liitunud ligi 180 kooli ehk ligi 6000 õpilast, mis on rekordarv,“ lausus Transpordiameti liiklusohutuse osakonna ekspert Eve-Mai Valdna. „Selle õppeaasta uuendusena saavad koolid ise valida, kas markeerida sügisel või kevadel. Kuna markeerimine sõltub paljuski ilmast, siis paljud koolid ei ole vihmaste ilmade tõttu selleni veel jõudnud,“ selgitas Valdna.

Transpordiameti piirkondade eksperdid annavad projektiga liitunud kooli kontaktisikutele üle markeerimiseks vajalikud vahendid ja jaotusmaterjalid. Koolides viiakse õpilastele läbi projektiga seonduv liiklusalane õpe: analüüsitakse kooliümbruse liiklust jalakäija ja jalgratturi seisukohalt; kaardistatakse kohad, mida soovitakse markeerida.

Peale õpet viiakse õpetajate juhendamisel läbi markeerimisaktsioon: õpilased markeerivad valitud sõidutee- ja raudteeületuskohtade juurde kõnniteedele sõnumi „PEATU, VAATA, VEENDU!”

Õpetajatel on võimalik markeermiskohad märkida Maa-ameti kaardirakenduses.

Koolid said registreeruda projekti kuni 6. oktoobrini.

Loe projekti kohta rohkem SIIT  

Markeeritud kohti näeb SIIT

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.