"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
21.-29. oktoober Tondi viadukti ehitus katkestab koolivaheajal ajutiselt rongiliikluse (0)
16. oktoober 2023
Tondi viadukti ehituse tõttu muutub ajutiselt rongiliiklus. Foto: Mats Õun

Tondi raudteealuse läbisõidu ehitustööde tõttu katkeb sügisesel koolivaheajal, 21.-29. oktoobrini ajutiselt rongiliiklus Balti jaama ja Tondi vahelisel lõigul. Sel ajal pakub Tallinn Tondile viivatel ühistranspordiliinidel – trammid nr 3, 4 ja 6 ning buss nr 23 – kõigile reisijatele tasuta sõiduõigust, kuna Elroni läänesuuna rongide alg- ja lõpp-peatus on siis ajutiselt Tondil.

Abilinnapea Vladimir Svet selgitas, et koolivaheajal rajatakse uue Tondi viadukti konstruktsioonid ja kontrollitakse nende vastupidavust. „Ajatasime need tööd teadlikult koolivaheajale, et mõju liiklusele oleks minimaalsem. Sel ajal, kui rongiliiklus on Balti jaama ja Tondi vahel täielikult peatatud, pakume tasuta sõiduõigust trammiliinidel nr 3, 4, 6 ja bussiliinil nr 23 ka mittetallinlastele. See võimaldab kõigil reisijatel hõlpsalt Tondile jõuda, kust saab siis oma teekonda rongiga jätkata,“ lausus abilinnapea. 

Tondi viadukti ehtistööd kestavad 2024. aasta lõpuni. Raudtee ületamise ohutuse tagamiseks ehitatakse rekonstrueerimistööde käigus ümber Tondi tänava raudteeülesõit – varasema ülesõidu asemel rajatakse uus raudteealune läbisõit, ehitatakse uued ja ohutumad jalgteed, rajatakse uued kaldteed ja trepid parema ligipääsu tagamiseks raudtee platvormile.

Ehitustöid teeb Leonhard Weiss OÜ ning tööde kogumaksumuseks on veidi üle 8,8 miljoni euro koos käibemaksuga.

Täpsemat teavet sõiduplaanide, liinide liikumisteede ja peatuste kohta leiab aadressilt

transport.tallinn.ee.

Elroni sõiduplaani leiab kodulehelt www.elron.ee

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.