"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VIDEO. Tallinna teine lisaeelarve: raha nii keeleõppeks kui ka investeeringuteks (0)
20. oktoober 2023
Tänavuse Tallinna linnaeelarve üldmaht kokku 1,18 miljardit eurot. Foto: Pixabay

Vaatamata majanduslangusele on tänavu Tallinnas laekunud üksikisiku tulumaksu 20 miljonit eurot oodatust rohkem.

Tallinna linnavalitsus saatis volikogule kinnitamiseks tänavuse linnaeelarve teise lisaeelarve, mille maht kokku on 33 miljonit eurot.

Tulude poolelt on oodatust märkimisväärselt enam laekunud üksikisiku tulumaksu. “Tööhõive on olnud parem, kui olime selleks aastaks planeerinud. Kuigi majanduslangus on olnud mitu kvartalit, on tööjõuturg sellele hästi vastu pidanud, seetõttu oleme saanud tulumaksu rohkem, kui esialgu planeeritud,” ütles Tallinna linna finantsdirektor Silver Tamm.

Kohalike maksude laekumises palju muudatusi ei ole, veidi on suurenenud linnaasutuste omatulud. Näiteks teenisid veidi planeeritust rohkem tulu loomaaed ja linnateater. Lisakulutusi on kavas teha 5,4 miljoni euro ulatuses, sellest 140 000 eurot on mõeldud vene haridusasutuste eestikeelsele õppele ülemineku tegevusteks.

“Need on keelerände projektid koolidele ja lasteaedadele. Oleme seda usku, et see töötab, sest pakume õpetajatele reaalset keelelist keskkonda. Siis on keeleäppide soetamine ligi 700 õpetajale ja e-õppevara soetamine praegustele vene õppekeelega koolidele,” sõnas Tallinna abilinnapea Andrei Kante.

Veel on 2 miljonit juurde planeeritud lume äraveoks, kui peaks tulema lumerohke talv ja intresside kasvu tõttu suurenesid linna finantskulud 2,7 miljonit eurot. Oodatust suuremaks kujunevad ka investeeringud. Nii linnateatri arendus kui ka Ülemiste terminali ja Vanasadama vahelise trammitee rajamine nõuavad planeeritust rohkem, sinna kulub lisaks 10,8 miljonit eurot.

Kui volikogu teise lisaeelarve kinnitab, on tänavuse Tallinna linnaeelarve üldmaht kokku 1,18 miljardit eurot.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.