"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VIDEO VIDEO JA GALERII. MUPO tähistas 20. sünnipäeva tänuüritusega võimsa politseiorkestri saatel (0)
23. oktoober 2023
MUPO 20. sünnipäeva juubeliüritus Lennusadamas. Foto: Ksenija Kurs

Munitsipaalpolitsei amet tähistas Lennusadamas oma 20. juubelisünnipäeva, mil kogu õhtumelu saatis politseiorkestri võimas muusika ning ühtlasi tunnustati ka organisatsiooni silmapaistvaid liikmeid ja koostööpartnereid.

Kõigest kaheksa inimesega alustatud ettevõtmine on nüüdseks kasvanud pea 200-liikmeliseks. Kui algusaastatel tegeleti vaid üldise heakorra tagamisega, siis nüüdseks saab MUPOt võrrelda juba teiste maailmas tegutsevate korrakaitseüksustega.

„Selle kahe dekaadi jooksul, mis MUPO Tallinna linnas on olnud, on ta kasvanud väga tugevalt rolli, kus talle saab üha rohkem ja rohkem ülesandeid panna. Näiteks kriiside korraldamine ja lahendamine pealinnas – see on täna üks väga oluline munitsipaalpolitsei ülesanne,“ märkis Tallinna abilinnapea Tiit Terik.

„Kui vaadata tagasi aega, mil teatud poliitikud ütlesid, et kui nemad Tallinnas võimule tulevad, siis nemad ka selle MUPO likvideerivad. Täna on aga hoopis teised jutud ning räägitakse sellest, et kõik kohalikud omavalitsused võiks juba selliseid korrakaitseüksuseid endale luua endale, ametnike koolitada ja sellest oleks politseile suur kasu,“ sõnas MUPO ameti juhataja Aivar Toompere.

Vaata galeriid (32)

Mida toob aga MUPO tulevik järgnevad 20 aastat?

„Eks see ilmselt ikka selles suunas liigub, nii nagu Lätis ja mujal, et kohalik linnapolitsei täidab ka selliseid ülesandeid, mida praegu täidab meil politsei,“ märkis Toompere.

Eelmise aasta jaanuaris Tallinna linna koosseisu kuuluv politseiorkester avas tänuürituse spetsiaalselt MUPO sünnipäevaks kirjutatud muusikateosega. Kuigi orkester esineb nii riiklikel üritustel, muusikafestivalidel, avalikel ja kinnistel üritustel oli tänane sündmus nende jaoks väga eriline.

„Orkestrile on väga oluline, et me saame siin oma töötajaid rõõmustada. See muusikapala on tehtud Siim Aimla poolt, kes on orkestri teine dirigent ning teos on sobitatud spetsiaalselt siia Lennusadama akustikasse,“ rääkis Tallinna politseiorkestri juht Riivo Jõgi. „Kui tavaliselt on MUPO oma olemuselt selline, kes teeb ettekirjutusi ja viipab näpuga, siis meie tekitame just head meeleolu, et seda teist poolt tasakaalustada.“

Ka Tallinna linnapea Mihhail Kõlvarti sõnul oli tal hea meel tänada ja tunnustada kolleege, kes tema sõnul seda tagasisidet ka vajavad.

„Aga muidugi, mis on kõige tähtsam, seda positiivset tagasiside annavad ka tallinlased,“ märkis Kõlvart.

Munitsipaalpolitsei Ameti juhataja Aivar Toompere palub aga jätkuvalt meeles pidada munitsipaalpolitsei abitelefoni numbri, 14410 ning kutsub üles kõiki kodanikke seaduskuulekalt käituma.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.