"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
TULEKUL. Laupäeval on loomaaias suur kõrvitsapidu (0)
23. oktoober 2023
Loomaaias algab kõrvitsanädal. Pressifoto

Tradistsiooniliselt tähistab loomaaed kõrvitsate kogumiskampaania lõpule jõudmist laupäeval, 28. oktoobril kell 11 uhke kõrvitsapeoga. Tegevusi jätkub aga terveks alanud nädalaks.

Peonädala jooksul saab uurida, kui palju loomad kõrvitsaid aasta jooksul ära söövad, lahendada sõnamängu ja võimalus on oma meisterdamise oskused proovile panna osaledes kõrvitsalaternate konkursil ja oma meisterdamisoskused saab proovile panna kõrvitsalaternate konkursil osaledes. 

Kõrvitsanädala tegevused 24.-29. oktoobrini 

KÕRVITSATE VÄLJANÄITUS “Kes sööb? Kui palju sööb?”  Kagu-Aasia vihmametsa hoone juures saab vaadata, kui palju kõrvitsaid läheb vaja loomaaia asukate toitmiseks. 

SÕNAMÄNG. Leia ja lahenda!  Lõbus sõnamäng, kus pesakastidesse peidetud salakoodidest saab kokku õige vastuse. Õigesti vastajate vahel läheb loosi XS Mänguasjade poolt 20 Schleichi eksklusiivset musta lõvi!

KONKURSS “Kõige uhkem kõrvitsalatern”! Kõigil huvilistel on võimalus oma fantaasia tööle panna  ja disainida vahva halloweeni kõrvitsalatern! Kõrvitsalaternaid ootame loomaaia lääneväravasse (Ehitajate tee 150) 23.-27. oktoobrini. 

Konkursi kolmele parimatele on auhinnafondis suur kommivaru Kalevilt ning loomaaia poekott. Eriauhindadeks on XS Mänguasjade poolt 5 Schleichi eksklusiivset musta lõvi!

Laupäevasel kõrvitsapeol saavad kõik külastajad konkursi kõrvitsalaternaid linnutiigi vaateplatvormil imetleda ning oma lemmiku poolt hääletada.

28. oktoobril KÕRVITSAPEO PROGRAMM 

Loomade toitmist kommenteerivad loomaaia loodushariduse spetsialistid Heiko Kruusi, Jana Kilter ja Helina Raja.

Kell 11 kotkad ja kakud

11.30 takiinid ja alpakad

11.45 makaagid ja okassead

12 väikses troopikamajas pintšetamariinid, araraunad, marmosetid, galago, kinkažu

12.30 hülged

12.45 amuuri leopard

13.00 pesukarud

13.15 surikaadid elevandimajas

13.30 elevandid

Laste loomaaias saab laste lemmikute maiustamist uudistada kogu päeva jooksul.

Märksõnad:
Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.