"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Tallinn soovib ehitustööde mõjude leevendamiseks pakkuda ettevõtetele tuge (0)
25. oktoober 2023
Linn aitab kesklinnas tegutsevaid ettevõtjaid ehitustööde tõttu vähenenud klientide tagasitoomisel. Foto: Aleksandr Guzhov

Tallinna linnavalitsus kiitis tänasel istungil heaks ettevõtetele suunatud abimeetmete tegevuskava, mille eesmärgiks on pakkuda tuge pikalt kestvate ehitustööde mõjude leevendamiseks.

Kavandatavate meetmete pakett hõlmab linna rajatiste tasuta kasutamist kaubandustegevuseks ja võimalust saada 50% ulatuses reklaamimaksu soodustust. Klientide tagasitoomiseks kesklinna on planeeritud kuni jaanuari lõpuni kestev teavituskampaania, mille eesmärk on tutvustada järk-järgult avanevat uuenenud linnaruumi ning aidata kesklinnas tegutsevaid ettevõtjaid ehitustööde tõttu vähenenud klientide tagasitoomisel.

Linnapea Mihhail Kõlvarti sõnul on Tallinn kaalunud koostöös kesklinnas tegutsevate ettevõtjatega erinevaid abimeetmeid. „Nende arutelude eesmärgiks on olnud leida viise, kuidas julgustada inimesi kesklinna naasma ning pakutavaid tooteid ja teenuseid taas tarbima. Teisalt aga soovisime välja töötada lahendused, kuidas saab linn tulevikus ettevõtetele tuge pakkuda pikalt kestvate ehitustööde ajal,“ selgitas Kõlvart. „Kui teavituskampaania on ühekordne samm leevendamaks praegust olukorda, siis tulevikku silmas pidades soovime muuta reklaamimaksu soodustuse andmise tingimusi ning täpsustada linnavara kasutamise korda pikemaajaliste ehitustööde ajal.“

Kava kohaselt soovib Tallinn pakkuda ehituspiirkonda jäävatele ettevõtetele võimalust saada 50 protsendi ulatuses reklaamimaksusoodustust. Samuti soovitakse muuta linnale kuuluvate rajatiste kaubandustegevuseks andmise korda ja tasu miinimummäärasid, mis võimaldaks käibelanguse kompenseerimiseks anda rajatisi pärast ehitustööde lõppemist ja liikluspiirangute kaotamist teatud perioodiks tasuta kasutusse.

Reklaamimaksu soodustuse taotlemise eelduseks on, et tänav on ehitustööde tõttu osaliselt või täielikult suletud järjestikku kuus kuud ja rohkem või kokku vähemalt kuus kuud ühe aasta jooksul. Maksusoodustust võib kava kohaselt anda tänavate sulgemise või osalise sulgemise perioodiks ning kaheks kuuks pärast sulgemise lõppu, et reklaamida ehitustööde piirkonnas tegutseva ettevõtte poolt pakutavaid tooteid ja teenuseid.

Linnale kuuluvate rajatiste kaubandustegevuseks andmise soodustingimistel ühetaoliseks rakendamiseks ja ettevõtjate võrdseks kohtlemiseks on vajalik täpsustada linnarajatiste tasuta kasutusse andmise põhimõtteid ehitustegevusest mõjutatud ettevõtjate jaoks. Selleks plaanitakse anda linnaosadele juhised, et tagada ühetaoline tõlgendus ehitustöödest mõjutatud ettevõtjate avalduste menetlemisel.

Tallinna linnavalitsus valmistab linnaosavalitsustele ette ka vastavad juhised. Reklaamimaksu määruse muutmise peab heaks kiitma veel linnavolikogu.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.