"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Spordi- ja mänguväljakud Tondiraba-Kadrioru kergliiklustee ääres on nüüd avatud (0)
27. oktoober 2023
Mänguväljak kergliiklustee ääres. Foto: Lasnamäe LOV

Tallinna keskkonna- ja kommunaalamet andis kasutusloa kergliiklustee äärde rajatud spordi- ja mänguväljakutele. See tähendab, et need vastavad standarditele ja ohutusnõuetele ning on avatud kasutamiseks.

„Uus kergliiklustee on hea näide sellest, kuidas linnaruumi arendades saame edendada tervislikku eluviisi ja pakkuda kohalikele elanikele rohkem rohelisi ruume ning sportimise ja vaba aja veetmise võimalusi,“ sõnas Lasnamäe linnaosa vanem Julianna Jurtšenko. 

Kergliklustee ehituse käigus paigaldati tee äärde spordi- ja mänguvahendeid ning tänavakorvpalli harrastajatele rajati palliplats. Nüüd on need kõigile kasutamiseks avatud.

Kergliiklustee äärde rajatud korvpalliplats.
Pilt: Lasnamäe LOV

Tondiraba-Kadrioru kergliiklustee valmis augustis. Uus 1,1 kilomeetri pikkune teelõik kulgeb enamasti paralleelselt Liikuri tänavaga, mida ümbritseb Lasnamäe rohekoridor. Tulevikus saab see olema oluline osa linnaruumist, loob rohelise teekonna Kadriorust kuni linna idapiirini.

Uuel kergliiklusteel on jalakäijate ja jalgratturite liiklemisruum eraldatud. Jalgtee rajati sillutiskivist kattega, jalgrattatee sai asfaltkatte. Jooksuharrastajate jaoks on jalgtee ääres koorepurukattega jooksurada.

Kergliiklustee ääres asuvad pinkide ja prügikastiga puhkamistaskud ning jalgratturite jaoks paigaldati teelõigule rattapump, kaks rattahoolduspukki ja 12 rattahoidjat. Kergliiklustee äärde istutatud rohkesti puid ja loodi haljastusalasid.

Projekti teostas ATEMO OÜ ja selle kogumaksumus on 2,1 miljoni eurot. Osaliselt rahastati projekti Euroopa Liidu struktuurivahenditest. Projekti dokumentatsiooni koostas OÜ Keskkonnaprojekt ja maastikuarhitektuurse lahenduse OÜ Lootusprojekt.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.