"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Novembrist on taas liinil tramm nr 5, mis sõidab marsruudil Kopli - Vana-Lõuna  (1)
29. oktoober 2023
Aare Olander

Pea 20 aastat on möödas ajast, mil viimati sõitis Tallinnas trammiliin nr 5 marsruudil Kopli – Vana-Lõuna. Nüüd on naasmine peaaegu samasse ajaaknasse, sest esimest korda avati nimetatud marsruut 28. oktoobril 2000. Trammiliin nr 5 taasalustab sõitmist 1. novembrist 2023.

TLT juhatuse liikme Kaido Padari sõnul tingis Vana-Lõunasse suunduva liini taasavamise asjaolu, et ajutine liin nr 6 osutus linlaste hulgas populaarseks ning vahepeal on Kopli ja Vana-Lõuna piirkondade vahel toimunud mitmeid olulisi arenguid.

„Muidugi võib küsida, et miks me siis 6. liiniga, mis lõpetab sõidud 31. oktoobril, ei jätka. Vastus on lihtne – Tondi lõppjaam pole projekteeritud ja ehitatud kolmele trammiliinile – 3, 4 ja 6. Samas pole Tondil ruumi peatuseala laiendamiseks ning nii tuligi teha otsus, hakata taas kasutama Vana-Lõunas juba olemasolevat trammide pöörderingi, mille ehitasime vajadustele vastavaks lõpp-peatuseks,“ selgitas Padar, lisades, et liini nr 5 taaselustamise kasuks räägib ka Vana-Lõuna piirkonnas toimunud ulatuslik ehitustegevus, mille tulemusel on kerkinud hulgaliselt kortermaju ning lisandunud uusi töökohti, mis samuti vajavad toimekindlamat ühistranspordiühendust, mida 5. liin võimaldab.

„Lisaks eelnimetatutele hõlbustab trammiliin ka Tallinna Ühisgümnaasiumi õpilaste kooliteed, kuna lõpp-peatus jääb koolihoone vahetusse lähedusse ning trammilt tulles ja sellele minnes ei pea lapsed enam tänavat ületama,“ nimetas Padar veel ühe trammiliini avamisega kaasneva lisaboonuse.

Peale trammigraafikute sünkroniseerimist jätkab Tallinn viie pidevalt toimiva ning üksteist täiendava trammiliiniga, mis loob nii Kopli, Lasnamäe, Kadioru kui ka Tondi ja Vana-Lõuna suunal sagedaste väljumistega toimekindla ning kasutusmugava rööbastranspordi võrgu.

TLT teenindab aastas trammidega ca 20 miljonit reisijat.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Peeter
30. okt. 2023 09:59
Seal on küllaldaselt ruumi kolmanda peatusala loomiseks pärast seda kui aastaid tagasi seslt kõik puud maha tõmmati. Ja usun et see ei läheks palju ka maksma võrreldes selle imeliku sadamamarsuudiga.