"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
TERAVNURK. Reeglid langetavad elektritõukside populaarsust (0)
30. oktoober 2023
Ka Tallinna kesklinnas tuleb tõuksid parkida ettenähtud kohta. Foto: Albert Truuväärt

Ärileht vahendas Soome meediast, et kui Helsingi linn alustas elektritõukerattaid valesti parkinud inimeste trahvimist, langes nõudlus rendimasinate järele oluliselt.

Parkimiseeskirjad kehtestati e-tõukeratastele juba kevadel, samuti määrati kindlad parkimisalad. Trahviraha läheb otse käitajale. Rataste tagasi parkimiskohale viimise eest nõutakse reeglite rikkujatelt 55 eurot ja laohoonesse viimise eest 60 eurot. Helsingi linnavalitsuse tähelepanekute kohaselt järgib 94% parkijatest nüüd kehtestatud reegleid.

Samas pressiteates märgib linn, et valesti pargitud sõidukitest tingitud probleemid on vähenenud. Muutunud ei ole ainult parkimiskohustused: alates 2021. aastast on piiratud elektritõukerataste tippkiirust 25 km/h 20-le ja öösel on mõnes tsoonis tippkiirus 15 km/h.

Taustaks tasub meenutada, et Pariisis keelati alates septembrist elektritõukside laenutamine, sest 90% linlastest soovis seda referendumil. Põhjuseks toodi, et nendega sattutakse liiga palju õnnetustesse. Enda isikliku tõuksiga võib linnas edasi sõita.

Ilmselt hakkab elektritõukside kasutajate hulka vähendama üle kogu EL aga nende liikluskindlustamise nõue, mis rakendub juba 23. detsembrist. See puudutab tõukse, mille valmistajakiirus on üle 25 km/h või kui sõiduk kaalub üle 25 kilo ning sõidab kiiremini kui 14 km/h.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.