"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Ornitoloogiaühing otsib konkursiga 2025. aasta lindu (0)
05. november 2023
Pealinn/Pilt on illustratiivne

Eesti Ornitoloogiaühing ootab pühapäevani ideekonkursile ettepanekuid 2025. aasta linnu leidmiseks ja projekti elluviimiseks.

Konkursil on oodatud osalema ornitoloogid, linnuvaatlejad ja teised linnuhuvilised, kes on valmis oma valitud liigi tutvustamiseks esitatud ideed koostöös ornitoloogiaühinguga ka 2025. aasta jooksul ellu viima.

Aasta linnu valimise eesmärk on tutvustada avalikkusele üht Eesti linnuliiki või liigirühma ning kaasata loodushuvilisi selle liigi uurimis- ja kaitsetegevustesse.

Ornitoloogiaühing ootab ideekonkursile kuni ühe A4 lehekülje pikkuseid ettepanekuid, mis peavad sisaldama aasta linnuks pakutava liigi või liigirühma nime, põhjendust, kavandatavate tegevuste kirjeldust ja projekti võimalike teostajate nimesid. Esitatav liik ei tohi olla varem aasta linnuks valitud. Varasemate aasta lindudega saab tutvuda lehel www.eoy.ee/aasta-innud. Ettepanekud tuleb saata pühapäevaks ornitoloogiaühingu e-posti aadressile eoy@eoy.ee.

Aasta linnu valib esitatud kandidaatide seast välja ornitoloogiaühingu nõukogu. Aasta lind 2025 avalikustatakse ühingu suvepäevadel järgmisel aastal.

Eesti Ornitoloogiaühing valib Eesti aasta lindu alates 1995. aastast. Tänavune aasta lind on aul, 2024. aasta linnuks valiti kägu.

Märksõnad:
Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.