"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Pirita kutsub uut jäätmevedajat tutvustavale infotunnile (0)
07. november 2023
Pirital muutub jäätmeveo teenusepakkuja. Foto: Pirita LOV

Infotund toimub Pirita linnaosa valitsuse saalis 14. novembril algusega kell 17.30.

Pirita linnaosas alustab 1. jaanuaril 2024 jäätmeveo teenuse osutamist uus jäätmevedaja Eesti Keskkonnateenused AS ning senised jäätmeveolepingud Tallinna Jäätmekeskusega lõppevad. Seoses sellega kutsub Pirita linnaosa valitsus kõiki Pirita elanikke teisipäeval, 14. novembril, toimuvale infotunnile, kus saab muudatuse kohta küsimusi esitada Tallinna strateegiakeskuse ringmajandusosakonna ning uue jäätmevedaja Eesti Keskkonnateenused AS esindajatele.

„Jäätmevedaja vahetusega seotud infot leiab linnaosa valitsuse veebilehelt, novembrikuu Pirita lehest ja sotsiaalmeedia kanalitest, kuid parim võimalus uuelt teenusepakkujalt küsimusi küsida on infotunnis,“ kutsub osalema Pirita linnaosa vanem Kaido Saarniit.

Korduma kippuvatele küsimustele leiab vastused: https://www.tallinn.ee/et/pirita/uudis/korduma-kippuvad-kusimused-seoses-pirita-uue-jaatmevedajaga.

Riigihanke tulemusel kehtiv korraldatud jäätmeveo leping on sõlmitud Tallinna Strateegiakeskuse ja Eesti Keskkonnateenused AS-i vahel viieks aastaks, leping kehtib kuni 30. septembrini 2028.

Pirita jäätmeveo uus teenusepakkuja saadab kõigile jäätmevaldajatele uued lepingud hiljemalt 27.11.2023. Kui selleks kuupäevaks elanikuni uus jäätmeveoleping jõudnud ei ole, on võimalik sõlmida leping elektrooniliselt iseteeninduskeskkonnas: www.keskkonnaeteenused.ee/klienditugi/võta-meiega-ühendust/leping/ või Pirita Linnaosa Valitsuses, Kloostri tee 6.

Pirita linnaosa valitsuses saab prügi lepinguid sõlmida lisaks kolmel esmaspäeval – 4.12; 11.12; 18.12 ning kolmapäeval, 27.12.2023, kell 14-17. Iseteeninduskeskkonnas on võimalik tutvuda ka uue hinnakirjaga.

Jäätmeseaduse kohaselt on kõik kinnistud korraldatud jäätmeveoga liidetud isegi siis, kui leping sõlmitud pole. Lepingut ei pea sõlmima juhul, kui lepingu osas puuduvad muudatusettepanekud. Leping jõustub automaatselt 1. jaanuarist 2024. Lepingus hakkavad kehtima lepingu üldtingimused, mis on jäätmeseaduses ja Tallinna jäätmehoolduseeskirjas sätestatud miinimumnõuded (näiteks segaolmejäätmete äravedu kord kuus).

Kehtima jäävad rahuldatud kompostimise nõusoleku taotlused, kuid korraldatud jäätmeveost erandkorras vabastused ja jäätmemahutite ühiskasutused alates 1. jaanuarist 2024 enam ei kehti (v.a 2023. aastal sõlmitud ja Tallinna Jäätmekeskusele edastatud ühismahuti lepingud). Nende uuesti rakendumiseks on vajalik esitada uus taotlus Tallinna jäätmevaldajate registri (https://evald.ee/tallinn/app/jaatmekaitlus) kaudu kinnistu asukohajärgsele linnaosa valitsusele. Kui registrit ei ole võimalik kasutada, siis tuleb esitada allkirjastatud taotlus linnaosa valitsusele. Täpsem info korraldatud jäätmeveo ja jäätmete liigiti kogumise kohta Tallinna kodulehelt (https://www.tallinn.ee/et/keskkond/korraldatud-jaatmevedu).

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.