"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
ETTEVAATUST! Tallinnas möllavad sissemurdjad (0)
08. november 2023

Möödunud nädal oli politsei ja turvafirma G4S jaoks ülimalt tegus, sest pikanäpumehed on alates oktoobri lõpust elule ärganud. Suurimad kannatajad olid äripindade omanikud.

Tallinna ühes kaupluses käivitusid mitmes tsoonis sissetungihäired. Esmapilgul ei näinud kohale saadetud patrull midagi kahtlast. Kuna häires olid erinevad tsoonid, siis kutsuti kohale ka kontaktisik, kellega koos kontrollima minnes avastati, et kauplusesse on toimunud sissemurdmine, millele kohe viitasid nähtavad jalajäljed. Esmasel hinnangul võeti kauplusest kaks kiivrit ja neli jopet. Uksel muukimise jälgi ega kriimustusi näha polnud.

Sarnane muukimisjälgedeta juhtum leidis aset ka teises Tallinna kaupluses, kus olid videokaamerad, mille salvestuselt oli näha kahte kapuutsidega ja kaitsemaskides pahalast, kellest üks kasutas võtit ukseluku avamiseks ja hoidis ust seejärel lahti. Teine sisenes kauplusesse, haaras kaasa sülearvuti ja viis mobiiltelefoni.

“Need näited kinnitavad, et lisaks valvesüsteemi paigaldamisele ja aktiveerimisele tuleb kindlasti hoolikalt jälgida, kellel on hoonesse ligipääs. Eelmisel nädalal oli ka juhtum, kui ühes büroohoones jäeti aken avatud asendisse ja see võimaldas vargal väga kiiresti sisse minna ja ka lahkuda,” selgitab G4Si kommunikatsioonijuht Maxim Tuul.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.