"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
OLE VALMIS! Päästeamet hakkab suitsuandureid kontrollima (0)
08. november 2023
Suitsuandurist ei piisa ainult niisama: ta peab olema ka õigesti paigaldatud. Pixabay

Päästeamet hakkab järgmisel nädalal kontrollima suitsuandurite olemasolu Eesti inimeste kodudes. Kuigi elupäästvad aparaadid on juba pikka aega kohustuslikud, näitab elu, et endiselt puudub suitsuandur paljudes kodudes.

“Nii tulekahjude kui ka erinevate uuringute ja küsitluste põhjal näeme, et endiselt on see väga vajalik seade paljudes kodudes puudu. Seetõttu kontrollime andurite olemasolu alates 13. novembrist kogu Eestis,“ ütleb Päästeameti ohutusjärelevalve osakonna juhataja Maret Rannala.

Kontrollkäigud toimuvad 13.-17. november kuni kella seitsmeni õhtul. Reide teevad Päästeameti inspektorid koos päästemeeskondadega. Kui andur on puudu või ei ole see töökorras, on maksimaalne trahvisumma kuni 40 eurot.

„Meie eesmärk ei ole trahvida, vaid saavutada, et kodudes oleks nõuetekohaselt paigaldatud ja töökorras suitsuandur olemas. Teeme sellist mahukat kontrolli esimest korda ja loodetavasti tuletab see inimestele meelde, et oma kodu ja pere ohutuse eest tuleb hoolt kanda ning ajendab neid selle nimel vaeva nägema,“ selgitas Rannala.

Kontrollkäikudel on Päästeameti inspektoritel ja päästjatel alati seljas ametlik riietus ning kaasas töötõend. Kahtluse korral tuleb paluda selle näitamist.

2023. aasta esimese kümne kuuga hukkus 28 tulekahjus 31 inimest. Suitsuandur puudus kahekümnes elamiseks kasutatavas hoones (71 protsenti kõigist). Kümne kuu seisuga pääses 39 kodutulekahjust töökorras suitsuanduri olemasolul 84 inimest.

Elu päästab ainult töökorras ja õigesti paigaldatud suitsuandur.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.