"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
RANITSATOETUS: kuni novembri lõpuni saab taotleda õppeaasta alguse toetust  (0)
09. november 2023
Ranitsatoetused ootavad veel kuu lõpuni jagamist. Albert Truuväärt

Tallinna linn maksab kõigile kuni 19-aastastele õppuritele õppeaasta alguse toetust. Praeguseks on ranitsatoetuse kätte saanud juba 46 603 taotlejat ning välja on makstud kokku 4,4 miljonit eurot. Taotlusi toetuse saamiseks on võimalik esitada veel kuni 30. novembrini.

Esimesse klassi astuja saab ranitsatoetust 320 eurot ning 2.–12. klassi ja kutsekooli õpilastele on toetus 75 eurot. “Usun, et see on abiks paljudele peredele, eriti neile, kus koolis käib mitu last,“ ütleb abilinnapea Betina Beškina.

Toetuse saamiseks tuleb vanematel esitada avaldus taotlemise esimesel korral, järgnevatel aastatel toimub maksmine automaatselt juhul, kui toetuse saamise tingimused on jätkuvalt täidetud. Kui õpilane saab täisealiseks, tuleb tal endal esitada uus taotlus ja ka toetus makstakse välja otse temale.

Õppeaasta alguse toetust on kuni 19-aastaseks saamiseni õigus saada õpilasel, kes alustab ja jätkab põhi- või keskhariduse omandamist või kutseõppe tasemeõpet ning kelle vähemalt ühe vanema rahvastikuregistrisse kantud elukoht on Tallinna linn katkematult vähemalt toetuse maksmise kalendriaasta 1. jaanuarist. Taotluse võib esitada vanem, kelle elukoht rahvastikuregistris on toetuse saamise õigust omava lapsega samal aadressil. Alaealise lapse eest esitab taotluse lapsevanem, alates 18. eluaastast teeb seda noor ise.

E-taotluse koolitoetuse saamiseks saab esitada Tallinna iseteeninduskeskkonnas 30. novembrini 2023. Taotlus tuleb esitada iga õppuri kohta, kellele toetust soovitakse.

2023/24. õppeaasta ranitsatoetust on välja makstud 4281 esimese klassi õpilasele kokku 1,4 miljoni euro eest ning 42 322 teise ja vanema klassi õpilasele kokku 3 miljonit eurot. Kokku on toetuse kätte saanud 46 603 taotlejat kokku 4,4 miljoni euro eest.    

Täiendavat infot leiab veebilehelt tallinn.ee/teenused/oppeaasta-alguse-toetus-ranitsatoetus

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.