"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Ohtlik Rulli tänava raudteeülekäik on suletud (4)
10. november 2023
Lähiaegadel on oodata rongiliikluse olulist kasvu. Mats Õun

Tallinnas Nõmmel asuva Rulli tänava reguleerimata raudteeülekäik suletakse ohutuse tagamiseks alates 22. novembrist, jalakäijad saavad raudteed turvaliselt ületada lähedalasuva eritasandilise Liiva jaama tunneli või Viljandi maantee ülekäigu kaudu.

Edelaraudtee juhatuse liikme Rain Kaarjase sõnul langetati otsus raudteeülekäik sulgeda pärast põhjalikku ohuanalüüsi. „Rulli samatasandilise raudteeülekäigu sulgemine on vajalik ja mõistlik inimeste ohutuse kaalutlustel. Lisaks meile on ülekäigu ohuhinnangut analüüsinud Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Amet ning toetab otsust Rulli tänava ülekäik sulgeda. Mõistame hästi inimeste soovi harjumuspärast otseteed kasutada, aga turvalisus kaalub üles kõik muud argumendid.”

Seni Rulli tänava raudteeülekäiku kasutanud jalakäijad saavad edaspidi turvaliselt raudteed ületada läbi lähedalasuva Liiva jaama kergliiklustunneli, mis on eritasandiline ja seega 100% ohutu alternatiiv või Viljandi maantee ülekäigu kaudu, mis on ülesõidu osana varustatud tõkkepuude ja foorsignalisatsiooniga.

Oluliseks faktoriks otsuse taga oli uute reisirongide tulekuga kaasnev radteeliikluse tiheduse ja kiiruse oluline kasv. „Uuest aastast lülituvad Tallinna-Rapla suunal liiklusesse uued reisirongid, mis tõstavad tänast liiklustihedust pea kaks korda ning kavas on suurendada Viljandi ja Türi rongide liikumiskiirust. Ühtlasi kasvab lähiajal kaubavedude intensiivsus, muuhulgas seoses Rail Balticu ehitusmaterjalide veoga Ülemiste-Pärnu suunal, mis kõik mängivad ohuhinnangul väga olulist rolli,” räägib Kaarjas.

Ümberehitustööd algavad 22. novembril ning need hõlmavad ülekäigu sulgemist ja raudtee äärde piirdeaia ehitamist, et hoida ära inimeste juhuslikku sattumist raudteele.

2021. aasta märtsis esitas Edelaraudtee AS taotluse TTJA-le Rulli ülekäigu sulgemiseks. Amet võttis otsuse langetamisel arvesse nii raudteeohutust, alternatiivsete ületuskohtade olemasolu lähiümbruses kui ka elanike seisukohti. Sama aasta septembri otsusega väljastas TTJA ehitusloa raudteerajatise lammutamiseks.

Kommentaarid (4)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Kohalik elanik
22. nov. 2023 23:34
Kahjuks, ei ole hinnatud Kalmistu tee jalakaijate riske ületada Viljandi maantee raudtee ülesõit, auroteed tuleb ületada 3 korda, autode liiklustihedus on vähemalt 10 -20 korda kõrgem kui 4 (tulevikus 6) rongi tunnis. Nähtavus kohati väga halb. Miks neid riske TJA ei hinnanud? Ja samas TJA ei hinnanud selle ülekäigu sulgemist vajalikuks
Jalakäija
11. nov. 2023 08:42
Kas kaaluti ka alternatiive, näiteks helisignaali või foori lisamist jalakäijate ülekäigukohta?
Kah jalakäija
11. nov. 2023 10:19
Jalakäijana pole mind kunagi peatanud isegi tõkkepuu, mis siis siin veel foorist või helisignaalist rääkida, mida pealegi tänapäeval kõrvaklapiajastul paljud isegi ei kuule ja nooremana sai veel ka vajadusel piirdeaedadest üle hüpatud ning luud-kondid on tänaseni terved püsinud vaid tänu kaasasündinud omadusele alati ilmtingimata hoolikalt enda ümber toimuvat jälgida, mida aga paraku kõigile meist pole Jumala poolt antud ja selle pärast saan isiklikult ka liikluskorraldajatest, kes mõnede arvates üle reageerima kipuvad, tegelikult päris hästi aru ega soovita teistelgi nende peale pahandada, seda enam, et neil ringiminekutel tehtud lisasammudel on tegelikult ka oma positiivne pool - lisaks, et need aitavad teil hoiduda liiklusõnnetusse sattumast, on need ka heaks täienduseks muidu tihti väheseks jääma kippuvatele igapäevastele tervistavatele jalutuskäikudele!
mis jama see on ?
11. nov. 2023 06:41
see on ju tegelikkuses Mahla - Pedaja ülekäik ?