"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
TULGE KÜLLA! Lastekirjanduse Keskus tähistab sünnipäeva perepäevaga (0)
10. november 2023
Noori raamatusõpru tuleb rõõmustama ka Lotte. Albert Truuväärt

Eesti Lastekirjanduse Keskus saab 90-aastaseks ning sünnipäeva tähistatakse laupäeval, 11. novembril perepäevaga, mida saadab mitmekesine kultuuriprogramm.

Suurel sünnipäevapeol tulevad lastega kohtuma Pipi Pikksukk ja koeratüdruk Lotte, saab vaadata teatrietendust Improteatrilt Impeerium ja värskeid lühifilme PÖFF Shortsilt. Käima läheb otsimismäng ning sünnipäevalised saavad osaleda erinevates töötubades, mida viivad läbi illustraatorid Ulla Saar, Reda Tomingas, Pamela Samel, Kristel Maamägi ja Kertu Sillaste.

Sünnipäevapeol esitletakse uut luulekogumikku „Laps ei karda luulet“, mis valmis spetsiaalselt keskuse juubeliks. Raamatust saab lugeda meie lastekirjanike luuletusi emakeelest, kirjatähtedest ja lugema õppimisest, raamatutest ja raamatukogust.

Kogumikus leidub nii varem ilmunud luuletusi kui ka värskemaid värsse ja see sisaldab erinevate põlvkondade luuletajate loomingut, kokku 28 autorilt. Raamatu on kujundanud ja illustreerinud Tuulike Kivestu-Rotella.

“Nii ongi see tähtpäev meil ühine Tallinna Keskraamatukoguga, sest just sellest kogust ja nendest töötajatest kasvas hiljem välja Lasteraamatukogu, mis on ka keskuse eelkäija. Tundub uskumatu aga laiem lugemisvara on meie lastele kättesaadav olnud vaid 90 aastat,” jutustab lastekirjanduse keskuse direktor Triin Soone.

Keskuse sündi tähistab kuupäev 12. november 1933, mil loodi Tallinna Noorteraamatukogu, mis asus tänase Tallinna Keskraamatukogu hoone alumisel korrusel. Asutus teeninda lapsi 5. klassist kuni keskkooli lõpetamiseni.

Avatud on raamatukogu ja raamatudoktorite vastuvõtukabinet ning pööningul töötab kohvik. Õhtu lõpetab pikutamiskontsert Silver Sepaga. Keskus asub vanalinnas, aadressil Pikk 73. Perepäev kestab kell 12-19.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.