"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
FOTOD. Aasta isa tiitli pälvis nelja lapse isa ja 12 lapselapse vanaisa Ülo Loorens (0)
12. november 2023
Raul Mee

Pühapäeva keskpäeval kuulutas Eesti Naisliit Tallinna Raekojas välja Eesti Aasta isa. 24 kandidaadi seast osutus valituks talunik Ülo Loorens Oru vallast Läänemaalt.

FOTOD: Raul Mee

Vaata galeriid (8)

Ülo Loorensil on neli poega ja 12 lapselast. Hariduselt agronoom, oli Loorens 1991.–2005. aastatel ka Oru vallavanem.

Kandidatuuri esitanud märkisid, et Loorens oli väga lugupeetud nii vallajuhina kui ka lihtsalt inimese ja töökaaslasena. Tema välja öeldud mõtted olid alati ausad ja otsekohesed. Ta oli üks Läänemaa valla juhtidest, kelle arvamusega arvestati.

Oma teenete eest kohalikule kogukonnale pälvis Loorens 2006. aastal Valgetähe IV klassi teenetemärgi. Samuti on ta nimetatud Lääne-Nigula valla aukodanikuks ja vapimärgi omanikuks. 2019. aastal valiti Loorens Läänemaa aasta isaks.

„Ülo Loorensile lähedased inimesed näevad, kui rõõmsana ta end nii isa kui ka vanaisa rollis tunneb. Ta toob hea meelega lapselapsi lasteaiast koju, viib neid matkadele ja väljasõitudele, tunnustab alati nende saavutusi ning motiveerib neid koolis pingutama, hästi õppima ja tööd tegema,“ märkis Eesti Naisliidu esinaine Monika Haukanõmm.

Aasta isa tiitliga kaasnes kunstnik Mari Käbini loodud unikaalne rinnamärk. Samuti kinkis Tallink perele kruiisi Rootsi neile sobival ajal.

Tiitli üleandmine toimus 12. novembril kell 12 Tallinna Raekojas. Üles astus orkester Tabasalu Bräss. 

Aasta isa nimetamise traditsiooni kutsus 1998. aastal ellu Eesti Naisliit ja tänavu anti tiitel üle 25. korda. Mullu valiti aasta isaks nelja lapse isa ja kaheksa lapse vanaisa Edvin Lips.

Märksõnad:
Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.