"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Tartus Raadil noortega juhtunud autoõnnetuses hukkus teismeline tüdruk (2)
12. november 2023
PPA

Tartus Raadil leidis laupäeva õhtupoolikul aset raske liiklusõnnetus, kus katusele paiskunud sõiduautos Saab sai viga neli noort inimest, kellest ühe elu meedikutel paraku päästa ei õnnestunudki.

Lõuna prefektuuri välijuht Ottomar Virk ütles avalduses BNS-ile, et politsei sai teate avariist Raadil kell 20.45.

“Praeguseks on põhjust arvata, et sõiduautot juhtis 20-aastane noormees. Talle lisaks olid autos veel 18-aastane noormees ning 14- ja 16-aastane tüdruk,” ütles Virk.

Tema sõnul said kõik autos olijad viga. Kolm neist viidi haiglasse, kuid 14-aastase tüdruku vigastused olid sedavõrd rasked, et hoolimata kõigist pingutustest ei õnnestunud kohale jõudnud kiirabil tema elu päästa.

Politsei kohaselt oli roolis olnud noormehel kehtiv juhiluba ning indikaatorvahendisse puhudes oli ta kaine, kuid võimaliku joobe väljaselgitamiseks saadetakse ta täiendavasse kontrolli.

Kõigi selle traagilise avarii põhjuste väljaselgitamiseks on alustatud kriminaalmenetlust, sõnas Virk ja avaldas politsei nimel sügavat kaastunnet hukkunud noore inimese lähedastele.

Märksõnad:
Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

kahju
13. nov. 2023 05:29
märkimata on kuidas oli ohurihmadega, Saab on tugev auto ja pildil paistab - on saanud kõvasti tümitada. Mujal online on märgitud, et sõideti keelatud alale ja noorim oli olnud kellegi süles lamades ... Väga kurb juhus ja õppust ei võeta. Miks pole ETV Liiklussaateid enam ? Ajalehtedes pole ka enam liiklusnurka , mingit kasvatust ja huvi. Kogemused puuduvad. Transpordiameti ja p plära pidevalt - õigest kiirusest jms. , on muutunud jandiks. Näidatakse mingit sitta - kalifaat ja kummitused ning pidev kordamine saadetel . ETV kanalil peaksid olema Kõik Eestit, ka teater ja dokumentaal taastatud filmid arhiividest EV 1 kohta ja välissündmusi puudutav ning ETV 2 korraku kõike ja näidaku filme . Ega see polnud Lõuna kandis ainuke juhtum , mootorrattur ja s/a põrkasid kokku , veel üks surnu - s/ a ei andnud teed ilmselt. ................. Aga pidevad otsasõidud ja põrked on puhtalt Transpordiameti sõnnik EV - sest nemad lubasid Lähituledelt ülemineku päevatuledele sõidutuledele- kus valge ja pimedaaja määrab juht, sic! Nüüd on asjad niikaugel - sõidetakse pimedas ja hämaras ning suva - ühe tulega, esituledega, vihmas ja pimedas - pole tagatulesid, osa ei näita enam suundagi - pannakse üle 3 rea edasi-tagasi (ka tulesid pole) .Tulemus, et ka jalakäijad ei märka , osa sõidukite tuled on lisaks nagu püksinööbid. EV loodi tahtlik ebakompetents liikluses ja möla , tohutu , möla. Põhiasi on targutamine ja karistamine, kohtutes käimine.
Tõdemus
13. nov. 2023 10:02
Jah, kurb kui lapse elu lõppeb enne, kui ta elamise põhitõedki on jõudnud selgeks saada, elamisest endast rääkimata. Ega teagi kelle tegemata töö siin saatuslikku rolli mängis: vanemate, kooli või ühiskonna, laiemalt aga selge on igatahes üks, autost on saanud meil juba ammu enamlevinud tapariist, mille kasutamisreegeid, ettevaatusabinõusid ja vastavat koolitust ei anna samas aga võrreldagi näiteks tulirelvade omadega, kus tihti juba lausa äärmusteni on mindud ehkki tulirelvade väärkasutusohvreid meil peaaegu õieti ei olegi. Vähemalt liiklusõnnetuste ohvritega võrreldes.