"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
PILDID. Männiku lasteaiast saab Nõmme esimene moodsa ujulaga lasteaed (1)
14. november 2023
Vaade tulevasest Männiku lasteaiast. Pressifoto. Nord Projekt

Tallinna Männiku lasteaed saab lisaks ujulale laululava, väliõppeala ja lugemispesad.

Möödunud nädalal sai aadressil Kraavi 4 nurgakivi Männiku lasteaia uus hoone, kus 10 000 ruutmeetril on kohti 224 lapsele.

Uus hoone tuleb kahe maapealse ja ühe maa-aluse korrusega. Hoonesse hakkab pääsema Kraavi tänava poolt. Uus lasteaiahoone saab ka ujula, kuhu pääseb hoone tagumisest küljest. Bassein on ette nähtud kasutamiseks kuni 17 lapsele. Rühmaruumide juurdepääsud on lääne, lõuna ja ida küljel. Lasteaia hoovis uuendatakse ka väliõppealasid ning rajatakse laululava. Lasteaia direktor Evelin Pajo sõnul saab asum unistuste lasteaia. “See tuleb keskkonnasõbralik ja energiasäästlik ning seal hakkab olema kümme rühma,” märkis ta.

Ruumideski loodusteema

Uue hoone  sisemus saab sõbralikud, helged, valgusküllased ruumid ja soojad värvid. Majale tuleb ka hulk ümmargusi katuseaknaid, siseaknaid ja ülaframuugiga uksi, et ruumides oleks võimalikult palju loomulikku valgust. Eesmärk on looduslähedus ja seega on ka rühmaruume ühendav üldala kujundatud männikuna, mis sisaldab mängulisi elemente ja lugemispesasid. Rühmaruumides on teemaks putukad, linnud, loomad ja puude viljad. 

Abilinnapea Tiit Terik märkis, et Männiku lasteaed on pärast ruuendamist esimene lasteaed Nõmme linnaosas, kus on olemas ka bassein. “Elementaarne ujumisoskus on äärmiselt oluline,” ütles ta. “Bassein aitab lastel juba varakult omandada ujumise algtõed ning oskused, kuidas vees ohutult hakkama saada.”

Unistuse täitumine

Abilinnapea Andrei Kante sõnul on Tallinna üks prioriteet haridusasutuste kordategemine. “Meie eesmärk on korrastada linna haridusasutused nii, et nende õpikeskkond vastaks tänapäeva nõuetele,” ütles Kante. “Männiku lasteaed on oma korda oodanud möödunud aastast alates, kuid ehitushindade kallinemine mõjutas paraku ehitama asumist.”

Tallinna Männiku lasteaia nurgakivi panek. Esiplaanil abilinnapead Andrei Kante ja Tiit Terik.
Pilt: Aleksandr Guzhov

Vana, 1963. aastal kasutusse võetud tüüphoone lammutati, sest see oli ajale jalgu jäänud ja kordategemine polnud otstarbekas. Männiku lasteaia uue maja projekteeris Nord Projekt, seda ehitab Fund Ehitus. Uus maja läheb maksma 9,49 miljonit eurot ja peaks valmima järgmisel sügisel. Seni on Männiku lasteaia lapsed laiali neljas lasteaias. Teiste hulgas on Männiku lastaias käinud ka endine linnapea ja peaminister Jüri Ratas.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

hmm
16. nov. 2023 18:35
Tallinnas on niigi ujulaid külluses. Rohkem raha selleks peaks eraldama maapiirkondadesse, kus isegi spordiklubid on ilma ujulata, erinevalt Tallinna spordiklubidest.