"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Abilinnapea Vladimir Svet: elaniku parkimissoodustus ei kao (2)
16. november 2023
Tallinn plaanib rajada lühiajalisi parkimise kohti avalike teenuste tagamiseks seal, kus see on otstarbekas ja võimalik. Foto: Ilja Matusihis

Tallinna linnavalitsus võttis hiljuti vastu jätkusuutliku liikuvuse kava, mida arutatakse tänasel linnavolikogu istungil. Muuhulgas näeb liikuvuskava ette senise parkimispoliitika ülevaatamist, kuid elaniku parkimissoodustus jääb siiski alles.

„Inimeste heaolu on järk-järgult suurenenud ning sellega paralleelselt on aastakümneid kasvanud ka isiklike sõiduautode arv. On selge, et praegu Tallinnas kehtivad parkimisreeglid vajavad kaasajastamist ja autode arvu linnas tuleb vähendada. Siiski peame olema realistlikud: autod ei kao linnapildist ära,“ ütles Tallinna abilinnapea Vladimir Svet.

„Praegu kehtib tasulise parkimise tsooni elanikele soodustasu 10 eurot kuus. See on selgelt väga väike summa, mille suurus võib tulevikus muutuda. Siiski kinnitan, et kohaliku elaniku parkimissoodustus ei kao. Kui kellelgi peab olema eelis linnatänavatel parkimiseks, siis eelkõige just kohalikel elanikel,” sõnas abilinnapea.

Tallinnas kehtivad parkimisreeglid vajavad kaasajastamist ja autode arvu linnas tuleb vähendada.

Liikuvuskava näeb ette, et parkimine disainitakse iga piirkonna eripärast ja liikumisviiside kättesaadavusest lähtudes. Parkimistaristut rajatakse targalt ja säästlikult. Dokument seab eesmärgiks vähendada parkimise kavandamisel igapäevaselt isikliku sõiduautoga tehtavaid liikumisi ja suunata inimesi kasutama säästvaid liikumisviise, ehk rohkem liikuma ühistranspordiga, rattaga ja jala.

„Kaasaegsel linnatänaval peavad leidma ruumi jalakäijad, ühistransport, autod, ratturid ja haljastus. Üheks võimalikuks lahenduseks võib olla parkimismajade rajamine, kuid see on võimalik üksnes koostöös erasektoriga. Linnal endal selleks vahendid puuduvad,” lisas Svet.

Tallinn plaanib rajada lühiajalisi parkimise kohti avalike teenuste tagamiseks seal, kus see on otstarbekas ja võimalik. Sellised peatumis- ja parkimiskohad oleks mõeldud eelkõige posti-, kuller- ja taksoteenuse osutamiseks ning lühirendisõidukite jaoks. Korralike peatuskohtade loomine aitab leevendada ka kõnniteedel parkimise ja peatumise probleemi.

Jätkusuutliku linnaliikuvuse kava elluviimist toetab arengustrateegia „Tallinn 2035“ rakenduskava ja linna eelarvestrateegia, mis koostatakse neljaks-viieks aastaks. Need moodustavad terviku, milles määratakse valdkonna peamiste mõõdikute sihttasemed, olulisemad tegevused ja investeeringud ning rahalised vahendid nende elluviimiseks.

Tallinna linnale on liikuvuskava oluline kontseptuaalne tugisammas ja põhimõtteline alusdokument, mis annab väga selged suunised liikuvusega seotud eesmärkidest aastani 2035. Liikuvuskava toetab pikaajalise eesmärgina kliimaneutraalsuse saavutamise visiooni aastaks 2050.

Tallinna jätkusuutliku linnaliikuvuse kava peab heaks kiitma linnavolikogu. Volikogule esitatud eelnõuga on võimalik tutvuda Tallinna kodulehel.

Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Arvamus
22. nov. 2023 10:16
See ei ole kohe kuidagi kooskõlas seatud eesmärkidega autokasutust linnas vähendada, sest mida lihtsam ja odavam inimestel autot kodu juures parkida on seda rohkem seda reeglina ka kasutatakse. Kui ikka inimene peab iga kord kümmekond minutit kulutama vaid koduuksest parklas oleva autoni jõudmiseks on palju tõenäolisem, et ta vähemalt lühemate sõitude korral juba parem ühistranspordi või isegi jalutuskäigu kasuks otsustab.
Sinder
16. nov. 2023 15:02
Jama! Parkimistasud peavad kõigile olema täiega. Kui santidele, sohikutele ja viletsatele on vaja linna maksumaksjal almust anda, siis taotlegu almust ja põhjendagu miks. Mis pagana kapitalism see niisugune on? Enamlaste eesõigus kestab edasi.