"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
MAKSUSOODUSTUS. Tallinn toetab teetööde piirkonda jäävaid ettevõtteid (0)
16. november 2023
Reklaamimaksu muudatus võimaldab linnal anda reklaamimaksu soodustust tänavate sulgemisest mõjutatud ettevõtetele. Foto: Aleksandr Guzhov

Tallinna Linnavolikogu kiitis neljapäevasel istungil heaks määruse „Reklaamimaks Tallinnas“ muutmise. Määruse muutmise eesmärk oli luua uus reklaamimaksu soodustus, millega leevendatakse suuremahuliste ehitustöödega kaasneva tänavate sulgemise negatiivset mõju ettevõtlusele.

Tallinna linnavolikogu aseesimehe Marek Jürgensoni sõnul tingis reklaamimaksu muutmise vajaduse asjaolu, et Tallinna taristuobjektide ehitus võib hõlmata suurt piirkonda ja kesta väga pikalt, mõjutades tänavate sulgemise ja osalise sulgemisega selle piirkonna ettevõtjaid.

„Ehitustöö piirkonnas võib linna asutus tänavaid sulgeda ja taasavada nii tervikuna kui ka osaliselt ning seda korduvalt. See tähendab, et ettevõtja, kelle tegevuskoht asub ehitustöö piirkonnas, saab otseselt mõjutatud perioodil, kui tänav tema tegevuskoha juures või selle vahetus läheduses, on suletud,“ rääkis Jürgenson ning lisas, et tänava pikaajalisest sulgemisest tingitud käibelangus võib tuua kaasa töökohtade koondamise ja ohustab äritegevuse jätkusuutlikkust.

„Reklaamimaksu muudatus võimaldab Tallinna linnal anda reklaamimaksu soodustust tänavate sulgemisest mõjutatud ettevõtetele, et toetada nende äritegevust tänavate sulgemise või osalise sulgemise ajal ja kolmel järgneval kuul. Maksusoodustus aitab ettevõtjatel ehitustööde negatiivset mõju leevendada ning toetab äritegevuse taastumist pärast tänavaruumi avamist,“ jätkas linnavolikogu aseesimees.

Määruse muudatus annab Tallinna Linnavalitsusele õiguse anda 50% maksusoodustust linna asutuse või linna osalusega äriühingu tellimusel või linna kaasrahastusega tehtava ehitustöö piirkonda jääva majandus- või kutsetegevuse koha reklaami osas. Maksusoodustuse saamiseks peab tänava sulgemisega kaasnev mõju äritegevusele kestma vähemalt kuus kuud järjest või kokku ühe aasta jooksul. Maksusoodustuse periood on võrdne tänava sulgemise või tänava osalise sulgemise kestusega, millele lisandub kolm kuud.

Maksusoodustust võimaldatakse taotleda ka neil, kelle tegevus oli mõjutatud 2023. aastal toimunud suuremahulisest teetöödest. Maksusoodustust võib 2023. ja 2024. aastal anda kuni kolmeks kuuks taotlejale, kes vastas määruses toodud tingimustele 2023. aasta jooksul.

Määrus jõustub 1. detsembril 2023.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.