"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
KAMPAANIANÄDAL ALGAS. Tallinna elanikud saavad taas tasuta ära anda suurjäätmeid (0)
17. november 2023
Suurjäätmete kampaanianädal tuleb taas. Pressifoto

20.–26. novembrini toimub selle aasta neljas suurjäätmete äraandmise kampaanianädal, kus Tallinna elanikud saavad jäätmejaamadesse tasuta suurjäätmeid ära anda.

Tallinna abilinnapea Joosep Vimm märkis, et kampaanianädala sujuvamale kulgemisele saab iga jäätmejaama külastaja ise kaasa aidata. “Kui tuua ära kasutuskõlbmatut sektsioon- või kokkupandud mööblit, võiksid elanikud neid juba enne jäätmejaama toomist lahti võtta, et lihtsustada nii enda kui käitleja transporti ja kasutada ruumi otstarbekalt. Kui aga kodus üle jäänud asjad on kasutuskõlblikud, saab need tervena saata uuele ringile – Paljassaare ja Pääsküla korduskasutusruumides võetakse neid tasuta vastu ka kampaaniavälisel ajal,” rääkis Vimm.

Kuigi suurjäätmed on hõlmatud korraldatud jäätmeveoga ja nende äraveo saab tellida oma jäätmevedajalt, saavad rahvastikuregistri järgsed Tallinna linna elanikud ajavahemikus 20.-26.11.2023 tasuta suurjäätmeid ära anda kõikidesse Tallinnas asuvatesse jäätmejaamadesse.

Korraga võetakse ühelt elanikult tasuta vastu kuni 3m2 suurjäätmeid ehk kogus peab mahtuma ühe sõiduauto järelhaagisesse. Üks elanik saab suurjäätmeid tasuta tuua üks kord kampaaniaperioodi jooksul. Isikutuvastuseks tuleb kaasa võtta ID-kaart või juhiluba. Kampaania ei laiene juriidilistele isikutele, nende hulgas korteriühistutele.

Suurjäätmete alla kuuluvad: mööbliesemed ja nende osad, vaibad ja muud põrandakatted, madratsid, kardinad ja kardinapuud, suured lillepotid, riidenagid, peeglid, spordivahendid, jalgrattad, katkised suusad ja kelgud, lapsevankrid ja jõulukuused.

Suurjäätmete hulka ei kuulu: ehitus- ja remondijäätmed (näiteks WC-pott, valamu, vann, aknad, uksed, tapeet, värvirullid), ohtlikud jäätmed (nt: tühjad värvipurgid, eterniit), probleemtooted (nt:  romusõidukite varuosad, rehvid), vanametall, elektri- ja elektroonikaseadmed ja muud tootjavastutusega hõlmatud jäätmed.

Jäätmejaamad asuvad Pääskülas (Raba tn 40), Rahumäel (Rahumäe tee 5a), Pärnamäel (Ristaia tee 8) ja Paljassaares (Paljassaare põik 5). Jäätmejaamade lahtiolekuajad ja informatsiooni kõikide teiste jäätmete üleandmise kohta leiab kodulehelt (https://www.tallinn.ee/et/jaatmekeskus). 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.