"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
TASUTA. Lasnamäe linnaosa vanem: viige suurjäätmed jäätmejaama! Neid ei tohi jätta tühermaale ega metsa alla (1)
17. november 2023
JÄÄTMEJAAM OOTAB. Uuel nädalal saad suurema prügi tasuta ära anda. Foto: Ksenija Kurs

Alates esmaspäevast, 20. novembrist kuni 26. novembrini saavad Tallinna linna elanikud jäätmejaamadesse suurjäätmeid tasuta ära anda. Jäätmete tasuta vastuvõtmine käib ID-kaardi alusel.

„Sellel aastal toimunud suured koristustalgud suunasid tähelepanu sellele, kuidas Lasnamäe tühermaadelt, metsatukkadest ning parkidest leidub suurtes kogustes suurjäätmeid, mis on jäetud lohakalt meid ümbritsevat loodust reostama. See näitab ilmselget vajadust suurjäätmete utiliseerimise järele. Nüüd on selleks suurepärane võimalust, sest kõik Tallinna jäätmejaamad võtavad ID-kaardi alusel vastu tasuta suurjäätmeid vahemikus 20.-26.11.2023,“ ütles Lasnamäe linnaosa vanem Julianna Jurtšenko.

Kuigi suurjäätmed on hõlmatud korraldatud jäätmeveoga ja nende äraveo saab tellida oma jäätmevedajalt, saavad rahvastikuregistri järgsed Tallinna linna elanikud ajavahemikus 20.-26.11.2023 tasuta suurjäätmeid ära anda kõikidesse Tallinnas asuvatesse jäätmejaamadesse.

Korraga võetakse ühelt elanikult tasuta vastu kuni 3msuurjäätmeid (kogus peab mahtuma ühe sõiduauto järelhaagisesse). Üks elanik saab suurjäätmeid tasuta tuua üks kord kampaaniaperioodi jooksul. Isikutuvastuseks tuleb kaasa võtta ID-kaart või juhiluba. Kampaania ei laiene juriidilistele isikutele (sh korteriühistud).

Suurjäätmete alla kuuluvad: mööbliesemed ja nende osad, vaibad ja muud põrandakatted, madratsid, kardinad ja kardinapuud, suured lillepotid, riidenagid, peeglid, spordivahendid, jalgrattad, katkised suusad ja kelgud, lapsevankrid ja jõulukuused. Suurjäätmete hulka ei kuulu: ehitus- ja remondijäätmed (nt: WC-pott, valamu, vann, aknad, uksed, tapeet, värvirullid), ohtlikud jäätmed (nt: tühjad värvipurgid, eterniit), probleemtooted (nt:  romusõidukite varuosad, rehvid), vanametall, elektri- ja elektroonikaseadmed ja muud tootjavastutusega hõlmatud jäätmed.

Jäätmejaamad asuvad Pääskülas (Raba tn 40), Rahumäel (Rahumäe tee 5a), Pärnamäel (Ristaia tee 8) ja Paljassaares (Paljassaare põik 5). Jäätmejaamade lahtiolekuajad ning informatsiooni kõikide teiste jäätmete üleandmise kohta leiab kodulehelt (https://www.tallinn.ee/et/jaatmekeskus). 

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

aa
18. nov. 2023 12:47
Kas Lasnamäel ei ole Jäätmejaama?