"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VIDEO. Tallinna elaniku parkimissoodustus ei kao (0)
18. november 2023
Pealinn

Tallinna linna uus jätkusuutliku liikuvuse kava näeb muuhulgas ette senise parkimispoliitika muutmist. Parkimine kallineb, kuid parkimissoodustused elanikele jäävad alles. Juurde tulevad lühiajalise parkimise kohad kulleritele ja teistele taolistele sõidukitele.

Tallinna linnavolikogus vastuvõetud liikuvuskava püüab autostumisele piiri panna. Seda tehakse esimest korda uusarenduste kui ka linnaliikluse ühildamisega.

“Autode arv, kiirus, suurus, mugavus ja liiklusõnnetuste ehk liiklussurmade arv on ühendatud anumad. Ei saa tahta samal ajal, et oleks linnas rohkem autosid, mis saaksid kiiremini ja mugavamalt sõita laiematel ja siledamatel teedel, parkida, kus soovivad ja väheneks liiklusõnnetuste arv,” ütles linnavolikogu keskkonna- ja kliimakomisjoni esimees Maris Hellrand. Selge on, et parkimine kesklinnas muutub kallimaks. Seejuures tehakse juurde lühiajalisi peatumiskohti posti-, kuller- ja taksoteenuste osutamiseks ning lühirendisõidukite jaoks.

“Kui majas on äriruumid, siis neid on vaja teenindada, kui ainult korterid, siis elanikud tellivad kaupa, eeskätt toitu, see tähendab, et aina rohkem tekib lühiajalisi peatumiskohti. See ühelt poolt tähendab, et need peavad olema hästi eristatavad ja me veel mõtleme, kuidas seda teha, teisalt tähendab see tõhusamat järelevalvet,” ütles Tallinna abilinnapea Vladimir Svet.

Inimesi suunatakse enam kasutama ühistransporti, sõitma rattaga ja käima jala. Kullerfirmad tervitavad linna kava luua neile eraldi peatumiskohad.

“Kesklinnas eriti on see raskendatud nii meil kui ka konkurentidel. Parkimine kõnniteel on kohati ohtlik. Meie missioon on, et me peame olema eeskujud,” ütles kullerfirma Venipak logistikajuht Artur Parv. Liikuvuskava elluviimine toob kaasa positiivseid mõjusid nii linnakeskkonnale kui ka Tallinna elanikele. Näiteks aitab liikumise muutmine keskkonnasäästlikumaks vähendada õhu- ja mürasaastet.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.