"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Erki Russow: Kalamaja prügila keskaegse tekstiilikaubanduse infoallikana (0)
19. november 2023
Mårten Lampén

Tallinna Linnamuuseumi igasügisene arheoloogiaürituste sari toimub tänavu otse arheoloogiliste uuringute tulipunktis Kalamajas.

Loengutes  selgub, mida viimase aja väljakaevamised on päevavalgele toonud ja mida sellest arvavad arheoloogid. Arheoloogid annavad ülevaate ka Jahu tänavalt leitud haruldaselt ja ülirikkalikult hiliskeskaegselt prügimäelt leitud esemete kohta.  

Tallinnas Kalamajas 2018.-2019. aastal välja kaevatud 15. sajandi prügiladestus sisaldab paljude muude üllatuste seas pea kolmsada tinaketast ehk valmistaja poolt kvaliteedi kinnitamiseks lisatud kaubaplommi. See leiukogum on erakordne nii Eesti kui ka kogu Läänemere äärsete maade mõõtmes, sest seni ei ole mitte kusagilt korraga nii palju tekstiilikaubandusega seotud kvaliteedimärke avastatud. Ettekandes saab ülevaate selliste plommide tähendusest nii arheoloogia kui ka ajaloo seisukohast, ning põhjuseist, miks neid leiti sedavõrd palju.

13. detsembril kell 18 esineb arheoloog Erki Russow (TLÜ arheoloogia teaduskogu), kelle põhiliseks uurimishuviks on kesk- ja varauusaja aineline kultuur siin- ja sealpool Läänemerd. Tallinna arheoloogilise ainesega tegeleb ta püsivamalt viimased 15 aastat ning lisaks arvukaile artiklitele on tema sulest ilmunud 13. sajandi tallinlase elukeskkonda tutvustav raamat “Lood ja leiud Tallinna algusest” (2020). Hetkel keskendub ta Tallinna arheoloogilise uurimise ajaloole, sellest valmib peatselt objekte tutvustav kaardirakendus.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.