"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Tallinn toetab jõulukuul üksi elavaid eakaid abipakiga (3)
21. november 2023
Sellel aastal saab linnalt abipaki pea 13 000 eakat. Pressifoto

Jõulukuul toetab Tallinn üksi elavaid ja vähese sissetulekuga eakaid traditsioonilise abipakiga. Pakid jõuavad linnaosavalitsustesse alates 27. novembrist ja neid jagatakse kuni aasta lõpuni.

Abipakki on võimalik taotleda linnaosa valitsustest, kui eaka rahvastikuregistrijärgne elukoht on Tallinn ning ta elab oma kodus üksi ja sinna ei ole kedagi teist ka registreeritud; ta saab vanaduspensioni ja tema igakuine sissetulek on väiksem kui 725 eurot kuus.

„Eesti on vanemaealiste vaesuse poolest Euroopa esirinnas. Väikese sissetulekuga inimestele on viimaste aastate hinnatõus eriti valus ja igapäevaselt vajalikud asjad on suureks abiks,“ rääkis abilinnapea Betina Beškina. „Sellel aastal saab linnalt abipaki pea 13 000 eakat. Pakkide sisu koostamisel on arvesse võetud eelmistel aastatel laekunud soove ehk seda, mida eakad kõige enam vajavad.“

Ligikaudu viiekilogrammine pakk antakse saajale üle riidekotis, mis omakorda sobib kasutamiseks ka edaspidi. Kotis on üks pakk küpsiseid, makarone, tatart ja teed, tahvel šokolaadi, pudel rapsiõli, purk värskekapsaborši, neli konservi (sprotid ja veiseliha) ning tükk seepi. Pakid komplekteerib Sanitex OÜ, kes tegi parima pakkumuse vastaval riigihankel.

Täpsemat infot paki saamiseks registreerimise ja kättesaamise kohta saab elukohajärgsest linnaosavalitsustest.

Märksõnad:
Kommentaarid (3)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Abipakk
4. dets. 2023 13:07
Tuleks ikka vaadata vanust ka kui aastaid 94.Eelmisel aastal emal oli võimalus pakki saada, sellel aastal aga mitte (mingi karistus või?)kuna pension oli piiripealne. See peaks ikka olema kõigile üksi elavatele eakatele ja vahet tegemata. MAKSUD AINA TÕUSEVAD ,mis teebki inimesed vaesemaks.
kirjakeel
21. nov. 2023 11:50
Kes on see seltsimees Tallinn, kes ostab, müüb ja jagab toetusi? Tallinn - koht, kus on palju elamuid, poode ja teisi hooneid.
rahvatarkus
21. nov. 2023 13:25
Vanasti öeldi, et paha siga leiab ikka põhjust vingumiseks, olgu siis parasjagu maa külmunud või kärss kärnas ja nagu näha, pole tänapäevalgi sigudike elus midagi muutunud, ikka vinuvad mõned neist endiselt edasi, olgu siis selleks parasjagu põhjust või mitte!