"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
ETTEVAATUST! Tallinna jõuab tihe lume- ja lörtsisadu (1)
22. november 2023
Teeolud muutuvad keeruliseks ning kõnni- ja sõiduteedel püsib libeduse oht. Foto: Aleksandr Guzhov

Ilmaprognooside kohaselt on täna õhtutundidel oodata Tallinna piirkonnas sademeid, ööl vastu neljapäeva võib lumelörtsina sadada üle 10 cm märga lund. Neljapäeval on oodata vihma. Reedest kolmapäevani lumesajud jätkuvad ning temperatuur langeb miinuskraadidesse, kohati on oodata kuni 10 külmakraadi. Teeolud muutuvad keeruliseks ning kõnni- ja sõiduteedel püsib libeduse oht!

Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti juhataja asetäitja Tarmo Sule sõnul on linna lepingupartnerid kõrgendatud valmisolekus, et tagada muutlike ilmastikuolude tingimustes libeduse ennetamine ja lume- ja libedusetõrje. „Palume kõigil liiklejatel jälgida ilmastikuolusid, valida sobiv sõidukiirus, hoida ohutut pikivahet ja varuda kannatust sihtpunkti jõudmiseks,“ sõnas Sulg. „Paneme linlastele südamele, et suverehvidega liiklemine lumesaju tingimustes ei ole ohutu ning tuletame meelde, et 1. detsembrist on talverehvide kasutamine kohustuslik.“

Sulg lisas, et ka jalakäijad ning jalgratturid ei tohi valvsust kaotada. Teed võivad olla libedad ning libedustõrje teostamine kõnniteedel ning jalg- ja jalgrattateedel võib võtta aega. “Enne ülekäigurajale astumist tuleks eriti tähelepanelikult veenduda, et sõidukid jõuaksid peatuda, kuna libedus pikendab sõidukite pidurdusteekonda.“

Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti hoolduspartnerid puhastavad peamagistraale ja teisi suuremaid objekte ning kvartalisisestelt teedelt ja väiksematelt tänavatelt koristavad lund linnaosade hoolduspartnerid. Libedusetõrjeks on lepingupartnerid talveperioodi alguseks varunud kokku 11 000 tonni kloriide ja 1200 tonni graniitsõelmeid.

Uued hoolduslepingud

2022. aastal sõlmiti linna peatänavate hooldamiseks uued hoolduslepingud, millest tulenevalt on tõusnud hooldustööde kvaliteet. Täiendavalt on lühendatud intensiivsema kasutusega jalg- ja jalgrattateede ja ühistranspordipeatustes hooldustsükleid, lisaks tõusudele on puistematerjalide kastid paigaldatud ka enamkasutatavatesse ühistranspordipeatustesse.

Lepingusse on lisatud ennetavad tegevused jäävihma olukorras tegutsemiseks. Alates 1. novembrist on kõik hoolduspartnerid kohustatud edastama reaalaja andmed kloriidide hetkekoguste kohta. Lepingusse on lisatud igaöine jalgrattaradade lume väljavedu sajule järgneval ööl, samuti saavad täiendavat tähelepanu ülekäigurajad.

Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalamet tuletab meelde, et paljude kõnniteede puhastamise eest vastutab teega külgneva kinnistu omanik, kes vajadusel peab teostama libedusetõrjet. Selleks võib kasutada graniitkillustikku, mille tera läbimõõt on 2-6 mm. Kasutada ei tohi tuhka, liiva või kloriide. Linn jagab korteriühistutele ja eramajade omanikele tasuta graniitkillustikku, selle kohta saab infot linnaosavalitsustest.

Märksõnad:
Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Sinder
23. nov. 2023 00:22
On aeg. On aeg alustada autode, nagu heeringate, soolvees vannitamist. Liisinguautod pole olulised, kuid välja makstud poolesaja tuhandelisi nagu ei raatsi hästi. Kilomeetri hind (aka amortisatsiooni norm) kujuneb ebaproportsionaalselt kõrgeks. Aga talveks on varutud niisugused kümnetonnised rondid siis. Nii, et "Las lennata," nagu Jorh Adniel Kiir ütles.

Seotud artiklid