"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VIDEO. Spordihommik pani üle 4400 inimese liikuma (0)
23. november 2023
Spordihommik tõi tuhanded liikuma. Foto: Ksenija Kurs

Üheksandat korda toimunud tasuta spordihommik tõi täna pealinna spordihallidesse ja taliujumiskeskustesse 634 tervisesportlast. Lisaks osales spordihommiku väljakutses „Spordiminut” üle 3800 õpilase ja lasteaialapse.

Spordihommiku traditsiooni algataja, linnapea Mihhail Kõlvart märkis, et ka sel korral tõi ettevõtmine kokku nii lasteaia- ja koolilapsi kui ka juba küpsemas eas inimesi, pakkudes neile palju häid emotsioone. „Hommikune sportimine mitte ainult ei paranda kehalist toonust, vaid annab ka positiivse laengu terveks päevaks. Tallinnast saab 2025. aastal Euroopa spordipealinn. Spordihommiku iga aastaga kasvav populaarsus on samm selles suunas, et üha rohkem linlasi oleks kehaliselt aktiivsed,” lisas Kõlvart.

Juhendatud treeningprogrammid toimusid Sõle spordikeskuses, Lasnamäe kergejõustikuhallis ja Kristiine spordimajas. Treeninguid viisid läbi Eesti meister ja pealinna esindusvõistkond Selver/TalTech võrkpallimeeskond, olümpiavõitja Erki Nool ja Euroopa sisemeister Ksenija Balta ning linnapea Mihhail Kõlvart. Lisaks said huvilised külastada Pirita ja Nõmme taliujumiskeskusi.

Kõige enam spordihuvilisi oli Lasnamäe kergejõustikuhallis, kus osales 212 inimest. Sõle spordikeskuses oli osalejaid 105 ja Kristiine spordimajas 127 inimest. Taliujujaid oli kokku 190, kellest suur osa proovisid talisuplust esimest korda. Spordihommiku juhendatud treeningutel osalejad said kingituseks sussikoti ja tasuta 10 korra pääsme pealinna ühte ujulasse. Talisuplejad said kingituseks sussikoti ja 1-kuu pääsme Nõmme spordikeskuse väliujulasse.

Spordihommiku lasteaedadele ja koolidele suunatud väljakutses „Spordiminut” osales 83 haridusasutust, neist 58 lasteaeda ja 25 kooli. Iga klassi õpilastel või lasteaiarühma lastel tuli teha spordihommikul umbes minuti jooksul üheskoos harjutuste kompleks, mille kooli või lasteaia töötaja fotona jäädvustas ning konkursi korraldajatele edastas.

Kokku saadeti 274 fotot, millest 205 tulid lasteaedadest ja 69 koolidest. Lasteaedade ja koolide vahel loositi välja tasuta pääsmed Tondiraba jäähalli.

2015. aastal esmakordselt toimunud spordihommik kutsub nüüd igal aastal novembrikuus linlasi aktiivselt liikuma. Spordihommikut korraldab Tallinna linn ning selle eesmärgiks on inimestele meelde tuletada, et mõõdukas liikumine on aastaringselt oluline ning ka pimedal ja külmal ajal leiab selleks erinevaid võimalusi.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Seotud artiklid