"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
26.11. Pühapäev on botaanikaaias põlisrahvaste tarkuse päev (0)
23. november 2023
Pühapäeval on botaanikaaeda oodatud kõik, kes huvituvad inimeste ja taimede vahelistest suhetest. Pressifoto

Pühapäeval ehk 26. novembril kell 12-16 toimub botaanikaaias põlisrahvaste tarkuse päev, kus astuvad ettekannetega üles käsitöömeister Marju Tamm ja Amasoonia põlisrahvaste kultuuri uurinud dr. Helle Kaasik. Temaatilise ringkäigu viib läbi Tallinna Botaanikaaia metoodik Krista Kaur.

“Põlisrahvaste tarkuse päeval on võimalik kuulda lugusid sellest, kuidas traditsiooniline taimetarkus tänapäeva botaanikute teadmistest kaugemale võib ulatuda,” ütles päeva kuraator ja metoodik Krista Kaur. “Pühapäeval on botaanikaaeda oodatud kõik, kes huvituvad inimeste ja taimede vahelistest suhetest ning traditsioonilistest rituaalsetest praktikatest,” lisas Kaur.

Kell 12 teeb käsitöömeister Marju Tamm ettekande “Nõges – põhjamaa siid”. Ettekandel kuuleb lugusid kõrvenõgesest ja kuidas sellest väärtuslikust taimest Vormsi saarel kiudu, lõnga ning kangast valmistati. Tutvustatakse ka nõgese töötlemiseks vajaminevaid töövahendeid ning praktilisi töövõtteid.

Kell 13 teeb ettekande dr. Helle Kaasik, kes on õppinud füüsikat, psühholoogiat ja usuteadust. Oma doktoritöös uuris Helle Kaasik Amasoonia põlisrahvastelt pärit traditsioonilise ravi- ja võlujoogi ayahuasca koostist ning kasutamist Euroopas ja Brasiilias.

Kell 15 toimub metoodik Krista Kauri juhendamisel temaatiline ringkäik hilissügiseses botaanikaaias. Üheskoos otsitakse legendide, iidsete pärimuste ja haldjamaagiaga seotud taimi.

Üritustel osalemine Tallinna Botaanikaaia tavapiletiga.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.