"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Veel viimaseid päevi saab tasuta vabaneda suurjäätmetest (0)
24. november 2023
Veel sel nädalavahetusel saab tasuta ära anda suurjäätmeid. Foto: Aleksandr Guzhov

Kuni 26. novembrini saavad Tallinna linna elanikud jäätmejaamadesse tasuta suurjäätmeid ära anda. Jäätmete tasuta vastuvõtmine käib ID-kaardi alusel.

„Veel viimaseid päevi saavad Tallinna linna elanikud anda ära tasuta suurjäätmeid jäätmejaamadesse. Palun kõigil kasutada võimalust, et vähendada prügi ja reostamist meie linnaosas. Ühtlasi tekitage positiivne harjumus utiliseerida jäätmeid õigesti ning näidake ette eeskuju meie noorematele põlvkondadele,“ ütles Lasnamäe linnaosa vanem Julianna Jurtšenko.

Kuigi suurjäätmed on hõlmatud korraldatud jäätmeveoga ja nende äraveo saab tellida oma jäätmevedajalt, saavad rahvastikuregistri järgsed Tallinna linna elanikud ajavahemikus 20.-26.11.2023 tasuta suurjäätmeid ära anda kõikidesse Tallinnas asuvatesse jäätmejaamadesse.

Korraga võetakse ühelt elanikult tasuta vastu kuni 3m3 suurjäätmeid (kogus peab mahtuma ühe sõiduauto järelhaagisesse). Üks elanik saab suurjäätmeid tasuta tuua üks kord kampaaniaperioodi jooksul. Isikutuvastuseks tuleb kaasa võtta ID-kaart või juhiluba. Kampaania ei laiene juriidilistele isikutele (sh korteriühistud).

Suurjäätmete alla kuuluvad: mööbliesemed ja nende osad, vaibad ja muud põrandakatted, madratsid, kardinad ja kardinapuud, suured lillepotid, riidenagid, peeglid, spordivahendid, jalgrattad, katkised suusad ja kelgud, lapsevankrid ja jõulukuused. Suurjäätmete hulka ei kuulu: ehitus- ja remondijäätmed (nt: WC-pott, valamu, vann, aknad, uksed, tapeet, värvirullid), ohtlikud jäätmed (nt: tühjad värvipurgid, eterniit), probleemtooted (nt:  romusõidukite varuosad, rehvid), vanametall, elektri- ja elektroonikaseadmed ja muud tootjavastutusega hõlmatud jäätmed.

Jäätmejaamad asuvad Pääskülas (Raba tn 40), Rahumäel (Rahumäe tee 5a), Pärnamäel (Ristaia tee 8) ja Paljassaares (Paljassaare põik 5). Jäätmejaamade lahtiolekuajad ning informatsiooni kõikide teiste jäätmete üleandmise kohta leiab kodulehelt (https://www.tallinn.ee/et/jaatmekeskus). 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Seotud artiklid