"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Kadrioru lossis näeb pühapäeval barokktantsu kogu selle rikkuses (1)
26. november 2023
Albert Truuväärt/Pilt on illustratiivne

Kadrioru loss võõrustab pühapäeval varajase muusika festivali raames tantsuetendust, mis avab vaatajaile barokk-koreograafia hiilguse.

Tallinn feat. Revali festivalikavas oleval tantsu- ja muusikaetendusel “Tantsiv barokk” säravad publiku ees barokktantsutrupp Arte Movimento ja varajase muusika stuudio Cantores Vagantes.

Koostöös Lossimuusika kontserdisarjaga loodud tantsuetenduse õhustik toob vaatajani barokktantsu kogu selle rikkalikkuses. Ajalooliselt seostub prantsuse barokktants Louis XIV-ga, Päikesekuningaga, kes valdas ise tantsukunsti ja nõudis seda oskust ka oma kaaskonnalt. Louis XIV kasutas tantsu, et õukonnas korda ja rahu hoida. Nii nagu Louis XIV õukondlased ilmusid igaõhtustel ballidel kuninga ette esinema, ilmuvad ka Kadrioru lossi tantsuetendusel tantsijad vaatajate ette oma oskusi demonstreerima. Koreograafia on lavastanud maailma võistlustantsuareenide kunagine staar Kristine Esko koos enda trupi tantsijatega.

Tantsumuusika repertuaaris on lisaks Georg Friedrich Händelile ka prantsuse heliloojad Jean-Féry Rebel, François Couperin, Charles Dieupart ja Marin Marais. Esitajaks on varajase muusika stuudio Cantores Vagantes – sellesama festivali Tallinn feat. Reval ellukutsuja ja korraldaja. Rändlaulikud ehk Cantores Vagantes ei esine jäigalt fikseeritud koosseisuga. Pigem on tegemist pühendunud muusikute sõpruskonnaga, kes lähtub ajaloolisest esituspraktikast ja kasutab ajastupille. Esitajate koosseis sõltub seejuures konkreetse repertuaari nõudmistest. Sedapuhku on sõpruskonnaga liitunud vägagi inspireeriv ja pilkupüüdev, kuid pigem kuuldamatult askeldav seltskond Arte Movimento – endise professionaalse võistlustantsija Kristine Esko tantsustuudio juurde moodustatud barokktantsutrupp.

Tantsivad Margit Maalmeister, Teele Raue, Marii Tunnel, Anni ja Aasa Nurmsalu, Rafael Nappir ning Joonatan ja Siimeon Liivamägi.

Mängivad Reet Sukk barokk- ja plokkflöödil, Taavi-Mats Utt plokkflöötidel, Reinut Tepp klavessiinil ning Egmont Välja tšellol.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

e
11. jaan. 2024 06:36
e