"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
1 KÜSIMUS. Millal Bolt tõukerattad Tallinna tänavatelt talveks kokku korjab? (2)
27. november 2023
Tõukerattad korjatakse Tallinna tänavatelt käesoleva nädala jooksul. Foto: Jelena Rudi

Eelmisel nädalal sadas tali taevast lõpuks ka pealinna tänavatele. Valge lumekatte alla mattunud teede ääres on aga endiselt näha veel Bolti tõukerattaid, millega pole aga talvistel tänavatel ohutu liigelda.

Praegu on Bolti tõukerattaid lumevallides kõikides Tallinna linnaosades ja ka kesklinna piirkonnas. Bolti tõukeratastega saab küll sõita ka külma ja lumise ilmaga, ent sõitjate turvalisust on neis oludes keeruline tagada. Kui teistest Eesti linnadest korjati tõukerattad kokku juba eelmisel nädalal, siis Tallinnas lebavad rattad endiselt lumiste teede ääres.

„Oleme enamikest linnadest tõukerattad juba kokku korjanud ja sel nädalal alustame selle tööga ka Tallinnast. Meie tõukerattad kindlasti talveks tänavatele ei jää,“ kinnitas Bolti pressiesindaja Liisi Maria Aleksius.

Ka Bolti rakenduses tõukerataste peale klikates tuleb ette teade „Hooaeg on läbi ja tõukerattad varsti jälle tagasi teedel“. Bolti pressiesindaja sõnul tuuakse kergliikurid tagasi alles kevadel aprillikuus, kui lumi jälle ära sulanud on.

Küll aga jäävad tänavatele kasutamiseks Bolt Drive sõiduautod, mis võivad olla talvel heaks alternatiiviks isiklikule sõiduautole. Kõik rendiautod on varustatud aastaringsete lamellrehvidega, mis on ideaalsed kergema lumesajuga sõitmiseks, kuid ohutud ka keerulisemates ilmastikuoludes.

Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

ärge tundke muret
2. dets. 2023 23:14
sahk lükkab tee puhtaks koos lumega ja vastutab viimane kasutaja ning parkija või laenutaja firma , kes pole õigelajal ärakoristanud. kui saha ei saa , pritsigu sellel kohal seda kloriidilahust - siis on korras , kord saabub hiljem aga saabub.
Naa
27. nov. 2023 20:41
Naastud võiks Bolt autodel olla. Lamellid väga ei pea libedal. Libiseb