"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
TASUTA. Kesklinna elanikud saavad linnaosavalitsuselt graniitsõelmeid (0)
27. november 2023
Graniitsõelmed võivad talvel osutuda elupäästjaks. Tallinna Kesklinna valitsus

Kesklinna valitsus jagab linnaosa kinnistuomanikele- ja haldajatele libedusetõrjeks tasuta graniitsõelmeid. Sõelmete jagamine toimub 4. detsembrist kuni 15. detsembrini.

Linnaosavalitsus annab tänavu iga Kesklinnas asuva elamu kohta kuni kolm 25-kilost kotti graniitsõelmeid. „Meie korteriühistud on tublid ja tõrjuvad juba ka omapäi libedust. Pakume neile selles natuke tuge, sest nagu mullu nägime – sihikindlalt heitlik talveilm on soodne kooslus libedate teede tekkeks ja sõelmevarudest võib ühel hetkel puudu tulla,“ märkis kesklinna vanem Monika Haukanõmm. „Seega panustame koos, et jäised ja lumised kõnniteed püsiks kõigile inimestele ohutud,“ sõnas linnaosa vanem. 

Graniitsõelmete väljastamine toimub Liiva keskuse laos (Liivalao 11) 4.–15. detsembril tööpäeviti kell 11–16. Tõkkepuu avaneb automaatselt ja väljasõit toimub ümber maja, aga ka tõkkepuu alt. Juhinduda tuleks Adducco siltidest, sealt laost käib ka väljastamine.

Huvitatud majaomanikel ja -haldajatel tuleb graniitsõelmete soovist eelnevalt märku anda aadressil henri.jyrlau@tallinnlv.ee. Viimane aeg registreerimiseks on 30. novembril kell 12.

Graniitsõelmete väljastamise asukoha skeem. Graniitsõelmeid väljastatakse punase täpiga tähistatud kohast. Sihtkohta jõudmist ja sealt ärasõitu näitab punane joon.
Pilt: Tallinna Kesklinna valitsus

Paljude kõnniteede puhastamise eest vastutab teega külgneva kinnistu omanik, kes peab vajadusel tegema libedusetõrjet. Selleks võib kasutada graniitkillustikku, mille tera läbimõõt on 2–6 mm. Kasutada ei tohi tuhka, liiva või kloriide.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.