"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
ÜLE 2000 KUUPMEETRI LUND. Esimene talvine nädalavahetus tõi pealinna lumekoristajatele kuhjaga tööd (0)
27. november 2023
TÖÖ EI LAKKA. Talvised ilmad lumekoristajatele ei halasta. Mats Õun

Tänavune esimene tõsiselt talvine nädal tõi pealinna tänavatele armee sahkasid ja lumekoristajaid. Kogused on aukartust äratavad, seda nii väljaveetud lume kui tänavate hooldamiseks kulutatud vahendite osas.

Keskmiselt oli päevas Tallinna teedel ja tänavatel 34 puisturit ja sahka, 9 kõnniteede puisturit ning sahka ja 27 multifunktsionaalset traktorit. Inimesi rassis parema teepuhtuse nimel samal ajal keskmiselt 97.

Tänavatelt likvideeriti 2040 kuupmeetrit lund, puistematerjalidena jäi liiklejate ohutust tagama 956,5 tonni naatriumkloriidi, 41,2 tonni kloriidi vesilahust ja 140,3 tonni sõelmeid.

Väiksematel tänavatel ja kvartalisisestel teedel korraldavad talviseid heakorratöid linnaosavalitsused. Lasnamäe, Pirita, Nõmme ja Kristiine linnaosade lepingupartneriks on Keskkonnahooldus Eesti OÜ koos ühispakkujatega. Põhja-Tallinnas, Haaberstis ja Mustamäe linnaosavalitsuste partneriks on EKT Teed OÜ ning Kesklinnas Tänavapuhastuse AS. 

Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti hoolduspartnerid puhastavad peamagistraale ja teerajatisi, mille alla kuuluvad sõidu- ja kõnniteed, jalgrattateed, parklad, ülekäigurajad, ohutussaared, trepid, ühissõidukite peatused, sillad ja tunnelid.

Tallinn on jagatud viieks hoolduspiirkonnaks: Kesklinna piirkonnas on partneriks Tänavapuhastuse Aktsiaselts, Lõuna ja Ida piirkonnas Tallinna Kommunaalteenused OÜ ning Lääne ja Põhja piirkonnas EKT Teed OÜ.

Tänavapuhastuse küsimustes saavad linlased pöörduda Tallinna abitelefonil 14410. Probleemist on võimalik teada anda ka heakorra ja haljastuse infosüsteemi kaardirakenduse kaudu: https://hhhis.tallinn.ee/add.

Rohkem infot Tallinna tänavate talihoolduse korraldamisest leiab veebilehelt www.tallinn.ee/lumi.  

 

Märksõnad:
Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.