"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Lasnamäel põles remonditöökoda. Tuli võis alguse saada keemiaga immutatud salvrätikust (0)
28. november 2023
Päästeamet reageeris suurte jõududega. Foto on illustratiivne. Foto: Albert Truuväärt

Täna õhtul kell 17.17 sai häirekeskus teate tulekahjust Väike-Paala tänaval. Tulekahjust remonditöökojas teatasid Häirekeskusele helistajad, kelle sõnul tuleb suurest tehasehoone katusest tumedat suitsu ning, et hoones asub autoteenindus.

Päästeamet reageeris suurte jõududega, kustutustöödega alustasid sündmuskohale jõudnud Assaku, Kesklinna, Lasnamäe ja Lilleküla päästjad ning Kostivere ja Tabasalu vabatahtlikud päästjad.

Esimesena kohale jõudnud Assaku päästekomando päästjad tuvastasid, et põleb värvikamber, millest tuleb tumedat suitsu, kuid leeki näha ei olnud. Kohalikud olid asunud tulekustutitega tuld kustutama, kes peale päästejõudude kohale jõudmist hoonest välja juhatati ja tervisekontrolliks kiirabile üle anti. Hoones viibis neli inimest, kannatanuid ei ole.

Päästetööde juht andis teavituse, kus palus Väike-Paala tänaval olevatel liiklejatel hoida end sündmuskohast ohutusse kaugusesse, hoida aknad ja uksed suletuna ning võimaluse korral lülitada välja ventilatsioon.

Esialgsel hinnangul põles värvikambri ventilatsiooni seade, filtrid ja ventilatsioonitorud, mis juhivad värviaure hoonest välja. Tuli sai alguse spetsiaalsest keemiaga immutatud salvrätikust, millelt tuli kandus edasi ventilatsiooniseadmesse.

Sündmuse täpsemad asjaolud ja tulekahju täpsema tekkepõhjuse selgitab välja edasine uurimine.

Kell 18.11 tuli lokaliseeriti ja kell 18.31 andsid Lasnamäe päästekomando päästjad teada, et tulekoldeid enam ei ole, ruumid on tuulutatud, ventilatsioon maha jahutatud ja üle kontrollitud.

Päästeamet juhib tähelepanu, et vaid töökorras suitsuandur päästab elu. Soovitame kontrollida suitsuanduri töökorras olekut testnupule vajutades vähemalt kord kuus.

2022. aasta algusest on tahkekütusega köetavates hoonetes kohustuslik ka vingugaasiandur, mille töökorras olekut tuleb samuti regulaarselt kontrollida. Aegunud või rikkis andur tuleb välja vahetada.

Märksõnad:
Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.