"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Suusad alla! Vaata, kus Tallinnas ja Harjumaal rajad juba avatud on (0)
29. november 2023
Suusarajad on avatud. Pressifoto

Tänu sadanud ja tuisanud lumele ning usinalt töötavatele rajameistritele on praegu võimalik suusatada juba enam kui poolesajal terviserajal üle Eesti.

Eesti Terviserajad SA juhi Assar Jõepera sõnul algas suusahooaeg eelmisele aastale sarnaselt varakult ja tegusalt. “Kuna lund sajab aina juurde, on viimased päevad olnud rajameistrite jaoks väga tihedad – unetunde on olnud napilt, kuid tänu nende tublile tegutsemisele on paljud rajad üle Eesti heas “talvevormis” ja ootavad suusatajaid.” 

Et ilmaolud on muutlikud, soovitab Jõepera radade seisukorda jälgida terviserajad.ee veebilehelt, kust saab infot, millisel rajal sõita vabatehnikas, kuhu võib minna juba uuema suusaga ning kuhu on pressitud klassikajälg.

Tallinnas Õismäe raba ja Pae pargi, Merimetsa ja Järve terviseradadel on täna hommikuse seisuga olemas nii klassika kui uisurada. Nõmme-Harku ring ootab suusatama vabatehnikas, klassikajälg on sees osaliselt, ning Pirita rajal saab sõita vabatehnikas.

Tallinna lähistel on väga head suusatamise olud Jüris, kus 1,6 km, 2,6 km ning 5,2 km radadel saab lisaks uisutehnikale sõita klassikat. Keila terviserajad ootavad vabatehnika ja klassika sõitjaid kuni 7,5 km pikkustele ringidele, raja kvaliteet on väga hea. Vabatehnikas saab suusatada Padise, Vasalemma, Aruküla, Saku, Tädu ja Karulaugu terviseradadel. 

Harjumaal on kõige paremad olud suusatamiseks Aegviidus, Nelijärvel ja Kõrvemaal – Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuse ringidel (kuni 24 km) saab sõita vabas tehnikas hea suusaga ning Valgehobusemäe radadel on võimalik suusatada nii klassika kui ka uisutehnikas. Nelijärvel on võimalik aga uisutehnikas suusatada 4 ja 5 km rajal kas Aegviiduni või Jänedani. Klassika- ja uisutehnika rajad ootavad suusatajaid ka Loksa ja Kolgaküla tervisradadel.

Enne rajale suundumist vaata endale sobiva suusaraja infot terviserajad.ee veebilehelt. 

Eesti Terviseradadest on tänaseks saanud üks suurimatest liikumisharrastuse mõjutajatest. Kokku on Eestis 127 hooldatud ja aasta läbi kasutatavat terviserada 1100 kilomeetril,  mida külastati 2022. aastal kokku üle 8 miljoni korra ning mida hooldab 200-liikmeline rajameistrite meeskond. Eesti Terviserajad SA asutasid 2005. aastal ettevõtted Merko Ehitus, Swedbank ja Eesti Energia, kes on 2022. aasta seisuga terviseradade arendamisse panustanud kokku 6 miljonit eurot. Riigi, kohalike omavalitsuste ja Euroopa Liidu fondide kaasamise tulemusena ulatuvad investeeringud terviseradade taristusse enam kui 60 miljoni euroni. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Seotud artiklid