"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Kas oled juba hääletanud? Vali parim idee järgmise aasta kaasava eelarve hääletusel! (0)
02. detsember 2023
Veel täna ja homme saab anda oma hääle kaasava eelarve lemmikidee poolt. Foto: Jelena Rudi

Kuni 3. detsembrini saavad kõik tallinlased anda 2024. aasta kaasava eelarve rahvahääletuse raames oma hääle kahe kõige meelepärasema idee toetuseks, mille kodulinnaosas võiks ellu viia.

Linnapea Mihhail Kõlvart kutsub kõiki tallinlasi rahvahääletusel osalema, et igas linnaosas saaksid valitud kogukondadele kõige meelepärasemad projektid. “On hea meel näha, et nii paljud linlased soovivad anda oma panuse linnaelu arengusse – sel aastal saabus ideekorjele rekordarv ettepanekuid,” rääkis Kõlvart. “Ideid esitati mitmes olulises valdkonnas, kõige enam kerkisid esile keskkonnasõbralikku linnaruumi arengut puudutavad ning sportlikkust ja vaba aega väärtustavad mõtted. Kõigis linnaosades soovime tuleva aasta eelarvest ellu viia vähemalt ühe projekti, mida kogukond on välja pakkunud ja valinud. Need ettepanekud on väärtuslikuks sisendiks atraktiivse linnaruumi arendamisel ka edaspidi.” 

Kaasava eelarve ideekorjele esitati 492 ideed, mille teostamise võimalikkust hindas ekspertkomisjon. Eelvaliku tulemusel läheb rahvahääletusele kokku 149 ettepanekut, sh Nõmme linnaosas 35, Kesklinnas 26, Kristiines 20, Lasnamäel 18, Pirital 15, Mustamäel 13, Põhja-Tallinnas 12 ja Haaberstis 10 ideed. Sõelale jäänud ideed koos kirjeldusega on tutvumiseks väljas Tallinna kaasava eelarve veebilehel.

Kõige populaarsem valdkond oli tänavu keskkonnasõbralik linnaruum – sel teemal esitati 140 ideed ehk 28,5% kõikidest ettepanekutest. Rohkelt tähelepanu said veel spordi ja vaba aja ning turvalisuse valdkonnad, kus saabus vastavalt 129 ja 83 ideed. Laste ja noorte valdkonnas esitati 55 ning muudes valdkondades kokku 85 ideed.

Linnaosadest oli kõige aktiivsem Nõmme, kust tuli 105 ettepanekut. Järgnesid Kesklinn 102, Lasnamäe 60, Mustamäe 48, Põhja-Tallinn 55, Kristiine 46, Haaberstis 40 ja Pirita 35 ideega. Kõige aktiivsemalt osaleti ideekorje esimesel ja viimasel nädalal ning viimase kahe päevaga laekus 124 ideed ehk 25,2% kõigist esitatud ettepanekutest.

Kuni 3. detsembrini saab hääle anda kas kaasava eelarve veebilehel, oma linnaosavalitsuses või linnakantselei teenindussaalis (Vabaduse väljak 7). Igas linnaosas viiakse ellu vähemalt üks kaasava eelarve tingimustele vastav projekt, mis saab kõige enam hääli. Ideekorje tulemuste elluviimiseks on 2024. aasta eelarvesse kavandatud üks miljon eurot.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.