"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VIDEO. Puuetega inimeste unistuseks on ligipääsetavam linnaruum (1)
02. detsember 2023
Erivajadusega inimesed ootavad linnalt, et nad saaksid osaleda avalikel üritustel ilma takistusteta. Foto: Albert Truuväärt

Puuetega inimeste esindajad kohtusid Tallinna linnaosavanematega, et anda teada, millised probleemid neil linnas liigeldes ette tulevad. Põhimureks on kõnniteede äärekivid ning trepid.

Puuetega inimesed ja linnaosavanemad kutsuti täna Lasnamäele, et arutada küsimusi, mis on seotud ligipääsetavama ja kaasavama keskkonna loomisega linnas. Tänase ilmaga oli ratastoolis inimesel raske ka kohale tulla, sest hädad algasid juba koduukse juurest.

“Et ma saaksin taksoni, tõstis taksojuht mind peaaegu üles. Lasnamäel Raadiku kandis pole üldse lund puhastatud. Ei kujuta ette, kuidas inimesed liiguvad. See on praegu üleüldine mure,” ütles MTÜ Nagu Sina juhatuse liige Tatjana Filippova.

Kohtumine oli avatud ja edukas dialoog linna esindajate ja erivajadustega inimeste vahel. Nii mõnigi uus koht sai tänu sellele kaardistatud, aga sai ka üle korratud vanad tõed.

“Kui inimene on ratastoolis, kuidas sa saad uksest sisse, kui uksed käivad raskesti lahti. See on paljude inimeste probleem, eriti kui uks tuleb veel enda poole. See on ka näiteks lapsekäruga ema mure. Või tänavad, kus on augud või ülekäigud sõiduteelt kõnniteele, mis on liiga järsud. Ja kaldteed, mille kaldenurk on nii suur, et sealt ei ole võimalik üksinda, iseseisvalt näiteks raamatukokku siseneda,” ütles Tallinna Kesklinna vanem Monika Haukanõmm. Kohtumisel küsiti nii invatranspordi kui ka lävepakkude ja muude selliste takistuste kohta linnas. Neid tuleb ette isegi uusehitiste puhul.

“See on esimene samm koostööks erivajadustega inimestega. On olnud kõne all teemad, mis puudutavad ühistransporti, ligipääsetavust hoonetesse, tänaval liikumist. On konkreetseid ettepanekuid olnud igale linnaosale,” ütles Lasnamäe linnaosa vanem Julianna Jurtšenko.

Erivajadusega inimesed ootavad linnalt, et nad saaksid osaleda avalikel üritustel ilma takistusteta. Ühtlasi tahavad puuetega inimesed kaasa rääkida linna arengus.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Miss Veronica
24. jaan. 2024 16:52
Pročitajte moje svjedočanstvo o tome kako sam dobio zajam od pouzdane tvrtke. Pozdrav, ja sam Veronica iz Hrvatske. Bio sam u financijskoj situaciji i trebao sam kupiti kuću. Pokušao sam potražiti zajam od različitih kreditnih tvrtki, privatnih i korporativnih, ali nije išlo, a većina banaka mi je odbila kredit. Ali kako bi Bog htio, upoznali su me s privatnim zajmodavcem koji mi je dao zajam od 90,000 eura i danas imam svoju kuću i vlasnik sam tvrtke i trenutno mi je dobro, ako morate ići na tvrtka za osiguranje zajma. bez kolaterala, bez provjere kreditne sposobnosti, samo 3% kamatna stopa i supotpisnik s boljim planovima i rasporedom otplate, kontaktirajte Davidson Albert Loan (davidsonalbertloan@gmail.com). On ne zna da to radim, ali sada sam tako sretna i odlučila sam dati ljudima više informacija o njemu i želim da ga Bog još više blagoslovi. Možete ga kontaktirati putem njegove e-pošte. davidsonalbertloan@gmail.com