"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VIDEO. Westholmi gümnaasiumis peeti klassiõhtut Tallinna moodi (0)
02. detsember 2023
Pealinn

Kolmest Talllinna koolist valiti 60 õpilast, kes osalesid seltskonnatantsu populariseerivas projektis. Jakob Westholmi gümnaasiumi aulas tantsiti ja oldi ka teineteisele kohtunikud. Loodetavasti jätkuvad sõprussidemed ka edaspidi.

Neil noortel, kes kogunesid Westholmi gümnaasiumi aulasse, oli meel rõõmus. Projekti “Klassiõhtu Tallinna moodi” eesmärk on noortele ette näidata, kuidas on koolides võimalik mänguliselt korraldada seltskonnatantsu.

Iga tantsu järel vahetavad noored partnerit ja see võib olla inglis-, vene- või ukrainakeelne. Eesmärk on leida kontakte ja luua sõprussuhteid. “Kõik tulid kohe kaasa ja see oli väga meeldiv,” sõnas tantsuprojekti koordinaator Liina Kask. Noortele meeldib elektrooniline muusika, klassikalised rütmid tunduvad võõrad. Tänaseks ürituseks valmistuti aga põhjalikult.

“Õppisime kahte tantsu, fokstrotti ja rumbat. Nendes koolides ei olnud eelnevat tantsukogemust, tulid kooli ja esimest korda õppisid neid tantse,” ütles Kask. Hea on vaadata noori inimesi tantsimas. Mees peab olema tantsus suunav, julgem pool. Temast oleneb, kuidas tuuakse tantsupõrandal esile partneri ilu. “Tantsutund kestis umbes poolteist tundi, mul on eelmistest koolidest tantsukogemus, nii et mulle tuli see veidi lihtsamalt,” ütles Torm Helde Tallinna rahvusvahelisest koolist. Milline tants nendest, mis täna tuleb esitada, kõige rohkem meeldib?

“Rumba on lahe, Kuuba stiilis, tore oli õppida,” ütles Helde. Tantsuoskuste näitamisel ei ole oluline, mis rahvusest on partner. Tants on palju enam kui kohtunikele sammude ettenäitamine. “Tants toob meid kokku, annab tutvusi, lõbu, tants on hea asi,” sõnas Helde.

Kõigil täna tantsinud noortel on võimalik oma partneritega tulevikus suhelda ja pidada sidet ka pärast projekti lõppemist.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.