"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Algavad ettevalmistused spordipealinna aastaks: Kadrioru staadion renoveeritakse (0)
04. detsember 2023
Kadrioru staadion. Foto: Marko Mumm

Järgmise aasta Tallinna linnaeelarve eelnõu kohaselt tehakse spordivaldkonna suurim investeering Kadrioru staadioni renoveerimiseks. Samuti alustatakse ettevalmistustega 2025. aasta Euroopa spordipealinna aastaks ning jätkatakse liikumis- ja sportimisvõimaluste laiendamisega linnaruumis.

Abilinnapea Tiit Teriku sõnul on spordi ja liikumisharrastuse valdkonna tegevuskuludeks kavandatud kokku 23,2 miljonit eurot ning investeeringuteks 5,6 miljonit eurot.

„Tallinn on Eesti spordielu keskpunkt, kus igal aastal toimub mitmeid rahvusvahelisi võistlusi, mis on kindla koha leidnud spordikalendris. Samas on oluline propageerida tervislikke ja aktiivseid eluviise. Seetõttu jätkame mitmekesiste liikumis- ja sportimisvõimaluste loomist, et tagada linlastel piisavalt võimalusi aktiivseks vaba aja veetmiseks,“ lausus Terik.

„Kõik need tegevused aitavad ühtlasi Tallinnal valmistuda 2025. aasta Euroopa spordipealinna aastaks, mille eeltööde ja -programmiga alustame samuti järgmisel aastal. Selle raames käivitame näiteks linnaosades spordirajatiste rajamise programmi. Nende projekteerimistega alustame kevadel, et kõigis kaheksas linnaosas spordipealinna aastal avada uusi objekte, kus sportimine oleks piletivaba,“ lisas abilinnapea.

Spordivaldkonna suurimaks investeeringuks on Kadrioru staadioni tervikrenoveerimine, mille projekteerimisega juba tänavu alustati. Järgmiseks aastaks on sellele kavandatud 5,1 miljonit eurot. 2024. aastal lõpetatakse staadioni projekteerimistööd ning alustatakse peaareeni ja tribüünide ehitusega.

Lisaks on eelarves kavandatud vahendeid väiksemate tööde tegemisteks spordiasutustes.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.