"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Paks Margareeta pälvis hinnatud Green Key ökomärgise (0)
04. detsember 2023
Green Key on turismiettevõtetele mõeldud vabatahtlik rahvusvaheline ökomärgis. Foto: Kaupo Kalda

Eesti meremuuseumi Paksu Margareeta külastuskeskusele omistati tuntud rahvusvaheline ökomärgis Green Key, mis tunnustab muuseumi kestlikku tegutsemismudelit ning panust säästlikku turismikorraldusse ja keskkonnateadlikkuse kasvatamisse.

Green Key on turismiettevõtetele mõeldud vabatahtlik rahvusvaheline ökomärgis, millega on tänaseks liitunud ligikaudu 4000 ettevõtet 60 riigist üle maailma. Külastajatele annab Green Key märgis teadmise, et seda kandev asutus on pühendunud keskkonnamõju vähendamisele.

Meremuuseumi juhatuse liikme Urmas Dreseni sõnul on Green Key märgis ühelt poolt tunnustus tehtud tööle, kuid teisalt annab tuge edasiste sammude tegemisel, et muuseumi keskkonnamõju veelgi vähendada.

„Oleme Paksu Margareeta kompleksis kasutusele võtnud mitmeid meetmeid keskkonnasõbralikuks muutumisel. Näiteks on energiatõhususele kaasa aidanud targad automaatikalahendused ning keskkonnale kahjulike puhastuskemikaalide asemel kasutame pindade desinfitseerimisel aktiivvett,” osutas Dresen.

„Jätkame sellel teel hoogsalt, tõstes enda ja külastajate teadlikkust ning otsides üha uusi nutikaid lahendusi mis sobituksid keskaegse suurtükitorniga” lubas Dresen.

UNESCO maailmapärandisse kantud Tallinna vanalinna üks väljapaistvamaid maamärke Suur Rannavärav koos Paks Margareetaga kus paiknev meremuuseum renoveeriti täielikult 2019. aastal. Muuseum annab põhjaliku ülevaate siinsest meresõiduajaloost koos Tallinnast leitud 14 sajandi keskpaigast pärineva koge vraki ulatusliku laevamudelite väljapaneku ja kaasaegsete interaktiivsete lahendustega.

Paks Margareeta on avatud teisipäevast pühapäevani kell 10-18.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.