"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VIDEO. Tallinnast veeti nädalaga välja ligi 60 000 kuupmeetrit lund (0)
04. detsember 2023
Lumekoristus Tallinna tänavatel. Foto: Aleksandr Guzhov

Tänavahooldusettevõtted vedasid möödunud nädalal Tallinna tänavatelt ära ligi 60 000 kuupmeetrit lund ja puistasid tänavatele üle 1400 tonni soola.

Kokku vedasid lepingupartnerid nädalaga pealinnast välja 58 233 kuupmeetrit lund. Tänavatele on puistatud 1428 tonni soola, 8,4 tonni vesilahust ja 225,2 tonni sõelmed.

Tänavahoolduseks kasutatakse päevas keskmiselt 42 sõiduteede puisturit-sahka, 12 kõnniteede puisturit-sahka ja 43 multifunktsionaalset traktorit. Lumekoristusel on päevas keskmiselt väljas 45 käsitööbrigaadi kokku 108 töötajaga.

Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti hoolduspartnerid puhastavad peamagistraale ja teerajatisi, mille alla kuuluvad sõidu- ja kõnniteed, jalgrattateed, parklad, ülekäigurajad, ohutussaared, trepid, ühissõidukite peatused, sillad ja tunnelid. Tallinn on jagatud viieks hoolduspiirkonnaks: Kesklinna piirkonnas on partneriks Tänavapuhastuse Aktsiaselts, Lõuna ja Ida piirkonnas – Tallinna Kommunaalteenused OÜ, Lääne ja Põhja piirkonnas – EKT Teed OÜ. 

Tänavapuhastuse küsimustes saavad linlased pöörduda Tallinna abitelefonil 14410. Probleemist on võimalik teada anda ka heakorra ja haljastuse infosüsteemi kaardirakenduse kaudu: https://hhhis.tallinn.ee/add.

Rohkem infot Tallinna tänavate talihoolduse korraldamisest leiab veebilehelt www.tallinn.ee/lumi.  

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.