"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Linnasüda nüüd avatud: Gonsiori tänaval taastatakse läbiv liiklus (0)
06. detsember 2023
Ehitustööd südalinna tänavatel edenevad ning liiklusele avatakse järjest uusi teelõike. Foto: Jelena Rudi

Täna, 6. detsembril avatakse linna siseneval suunal autoliiklusele Gonsiori tänava Reimani ja Laikmaa vaheline lõik, mis oli alates aprillist seoses Vanasadama trammitee ehitustöödega suletud. Juba varem avatud suurte ristmikega paranevad sellega oluliselt linlaste liikumisvõimalused kesklinnas.

Autoliiklusele avatav Gonsiori tänava Reimani ja Laikmaa tänava vaheline lõik tagab linna siseneval suunal läbipääsu Estonia puiesteele. Avatul teel kehtestatakse kiirusepiirang 30 km/h. Liikluse osaline taastamine Gonsiori tänaval ei too kaasa muudatusi Tallinna ühistranspordi töös, kõik varasemad ümbersõidud jätkuvad. Gonsiori tänava linnast väljuv suund Reimani ja Laikmaa tänava vahelises lõigus on endiselt avatud vaid maakonnabusside liikumiseks.

„Saame rõõmuga tõdeda, et ehitustööd südalinna tänavatel edenevad heas tempos ning avame liiklusele järjest uusi teelõike,“ ütles abilinnapea Vladimir Svet. „Kutsume linlasi kesklinna jõulumeeleolu nautima ning taasavastama enda jaoks Tallinna tänavaid, poode, kohvikuid, meelelahutusasutusi ja kõike muud, kuhu liikluspiirangute ajal polnud nii lihtne jõuda.“

Oktoobris lõppes Jõe ja Pronksi tänava rekonstrueerimine ja liiklusele avati Narva mnt–Jõe–Pronksi ristmik ning Narva mnt–Laikmaa–Hobujaama ristmik piki Narva maanteed, ent Hobujaama ja Laikmaa tänavad avatakse järgmise aasta lõpus. Eelmise kuu lõpust on juba liigeldavad ka Gonsiori-Maneeži ja Gonsiori-Reimani ristumised ning taastatud Reimani tänava statsionaarne liikluskorraldus. Liiklus on avatud ka Ahtri tänava põhjapoolsel harul. Liiklusolukord on paranenud ka sadama piirkonnas: eelmisel nädalal avati osaliselt liiklus Logi tänava Rumbi tänava ja Sadama tänava vahelisel lõigul ning taastati Sadama tänava ja Kursi tänava tavapärane liikluskorraldus. Oktoobrist on liiklusele avatud Põhja puiestee ja Kursi tänava ristmik.

Oktoobris kiitis Tallinna Linnavalitus heaks ettevõtetele suunatud abimeetmete tegevuskava, mille eesmärgiks on pakkuda tuge pikalt kestvate ehitustööde mõjude leevendamiseks. Meetmete pakett hõlmab linna rajatiste tasuta kasutamist kaubandustegevuseks ja võimalust saada 50 protsendi ulatuses reklaamimaksu soodustust. Klientide tagasitoomiseks kesklinna on käivitatud jaanuari lõpuni kestev teavituskampaania, mille eesmärgiks on tutvustada järk-järgult avanevat uuenenud linnaruumi ning aidata kesklinnas tegutsevaid ettevõtjaid ehitustööde tõttu vähenenud klientide tagasitoomisel.

Vanasadama trammiliini ehitustööde tulemusena valmib ligi 2,5-kilomeetrisel lõigul uus trammiliin, mis algab Kivisilla ja Gonsiori tänava ristmikust ning ulatub kuni Põhja puiesteeni. Lisainfo: tallinn.ee/vanasadamatramm.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.