"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Uuel aastal jätkub Tallinnas koolide ja lasteaedade renoveerimine (0)
07. detsember 2023
LASTEAIAD KORDA! Koolieelsete lasteasutustele on investeeringute kogumahust kokku planeeritud 38,1 miljonit eurot. Foto: Albert Truuväärt

Järgmise aasta Tallinna eelarves on haridusvaldkonna tegevuskuludeks kavandatud ligi 396 miljonit eurot, moodustades peaaegu 41 protsenti kogu tegevuskulude mahust. Peamised fookused hõlmavad üleminekut eestikeelsele haridusele, investeeringute mahu suurendamist ning õpetajate töötasu alammäära tõstmist.

Tallinna abilinnapea Andrei Kante kinnitas, et Tallinna üheks prioriteediks on jätkuvalt haridusasutuste renoveerimine.

„Ehkki hüppeliselt kasvanud ehitushinnad on arusaadavalt mõjutanud ka linna investeeringuid, oleme haridusvaldkonnas investeerimistegevuseks kavandanud 70,1 miljonit eurot, mida on pea 21 miljonit rohkem kui käesoleval aastal. Kaasaegne ning laste ja noorte arengut toetav õpikeskkond on oluline,“ sõnas abilinnapea.

2024. aastal alustatakse Tallinna reaalkooli juurdeehitusega, Hiiu kooli vana hoone renoveerimise ja juurdeehitusega, Pirita majandusgümnaasiumi juurdeehituse viimase etapiga, huvikeskus Kullo uue hoone ehitusega ning Karjamaa tn 18 koolihooneks rekonstrueerimisega. Jätkub Nõmme põhikooli, Jakob Westholmi gümnaasiumi juurdeehituse ja Heleni kooli ning algab Kalamaja põhikooli projekteerimine. Lõpule jõuab ka Vanalinna hariduskolleegiumi Olevimäe tänaval asuvate hoonete fassaadide remont.

Samuti viiakse renoveerimistöid läbi mitmetes Tallinna lasteaedades. 2024. aastal valmivad lasteaed Maasikas ning Magdaleena, Männiku ja Männimudila lasteaia uued hooned. Ehitustöödega tehakse algust Kristiine, Loitsu ja Meelespea lasteaias. Projekteerimistöödega alustatakse või jätkatakse veel 11 lasteaias. Koolieelsete lasteasutustele on investeeringute kogumahust kokku planeeritud 38,1 miljonit eurot.

Jätkatakse haridusasutuste kütte- ja ventilatsioonisüsteemide parendustöödega ning koolide klassiruumide valgustuse väljavahetamisega LED-valgustite vastu. Lisaks on ette nähtud vahendid remonttöödeks ja territooriumide korrastamise reserviks (sh piirdeaiad, välisvalgustus, krundisisesed teed ja parkimisplatsid), mille arvelt on võimalik katta väiksemamahulisi töid paljudes haridusasutustes.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.